^ nahoru

Ml.přípravka - hodnocení sezóny 2014/2015

Hodnocení  sezóny 2014/2015 ml. přípravka SKP Slovan Moravská Třebová

Trenéři:   Neubauer Stanislav

                Škrabal Richard

                Ebertová Nikola

 

Podzimní část sezóny 

V této části sezóny se nám ustálil kádr, který má chuť trénovat a účast hráčů na trénincích je více než dobrá. Pravidelně nás trénuje 13-18, což je určitě slušné číslo. 

V této podzimní sezóně jsme dokázali v mistrovských turnajích odehrát slušně některé zápasy, a to i se soupeři, kteří nás ještě loni výrazně přehrávali a poráželi nás o pytel míčů v naší síti.

Na to, že máme jeden z nejmladších týmů v soutěži, kdy hrajeme zápasy i s hráči ročníku 2008 proti klukům r. 2006 (Svitavy, Skuteč, Lanškroun, Polička), se určitě nemusíme za "herní projev" ani za výsledky rozhodně stydět. A toto je pro nás povzbuzením do další práce. Naším měřítkem práce nejsou dosažené výsledky zápasů, ale jde nám o to, vychovávat hráče pro další kategorie, kde se kluci mohou dál zlepšovat ve svých fotbalových dovednostech.

Trénujeme po ukončení mistrovských turnajů až do půlky prosince 3x týdně. 

 

Jarní část sezóny

Přípravu na jarní část sezóny jsme začínali turnajem U8 ve Svitavách.

Tréninkové  jednotky jsme zahájili 5.1.2015. Po počátečních problémech s obsazeností tělocvičen trénujeme třikrát týdně.

Hlavní změnou tréninků bylo v určitých fázích jednotek zaměření se na nový model Coerver, který nám byl nabídnut jako nový trend trénování mladých hráčů. Jako trenéři jsme prošli školením na tento systém trénování. Nezaměřili jsme se ze začátku pouze na tento model jako celek, ale na jeho určité části, které jsme si vyhodnotili jako důležité pro fotbalový rozvoj malých kluků. Novinkou v této fázi tréninků byly rovněž "domácí úkoly", které jsme klukům nahráli na videomateriály.

Již koncem února jsme si vyhodnotili výsledky... U některých kluků, kteří se těmto cvičením doma  věnovali nastal výrazný, ale opravdu výrazný  progres v ovládání míče /ballmastery/ a tady bylo jasně poznat, kdo se tomu doma věnoval a kdo ne... :-) Podotýkám, vše bylo na dobrovolnosti, úkoly nebyly povinné, ale kluci, kteří se chtěli zlepšovat v těchto činnostech byli fotbalově najednou o velký kus dál, než ostatní. Ano, někdo může podotknout, že od toho jsou tréninky a jejich trenéři, aby se kluci tyto činnosti naučili. Ale trénink pro malé "prcky" musí být záživný a zajímavý, musí se střídat různá cvičení, aby hráči neztratili koncentraci a trénink je bavil. A při počtu, který nám na jaře chodil /20-25/ na tyto činnosti nezbývá moc času.

První konfrontací tohoto systému trénování bylo březnové setkání v Kunštátu na Moravě, kde jsme se poměřili s týmy, kteří Coerver trénují ji nějaký rok.... K našemu překvapeni jsme turnaj, který se skládal převážně z individuálních činností hráče jasně opanovali a kluci si zasloužili velkou pochvalu od přítomného lektora Coerveru. To nás trenéry utvrdilo, že tento nový trend trénování pro tuto kategorii je asi to "správné" a do dalších tréninkových jednotek zařazujeme stále víc těchto cvičení. Další a nezanedbatelné pozitivum vídíme v tom, že to kluky baví :-), což potvrzuje vysoká účast hráčů na trénincích.

 

Jarní mistrovské turnaje jsme zahájili ve Svitavách a ukončili v Poličce. Jednalo se o sedm turnajů po čtyřech mužstvech.

Oproti podzimu se výsledky/ i když se tabulky nevedou/ výrazně zlepšily. Dokázali jsme porazit / ne pravidelně porážet/ týmy jako Polička, Skuteč, Libchavy, tedy týmy se kterými jsme ještě na podzim výrazně prohrávali. Nedostižné pro nás zatím zůstávají celky Svitav a Letohradu. Další účastníci soutěže Litomyšl a Jablonné staví nová mužstva z ročníků 2007/2008. Tady jsem vítězili pravidelně a jednoznačně, i když jsme hráli pouze s hráči ročníku jako soupeř.

Něco čísel: jaro - leden - červen

Počet tréninků:           69

Počet turnajů:             7 mistrovských

                                   7 přípravných

Počet přátel. zápasů: 6

Velká pochvala patří hráčům za účast na trénincích, kdy v průměru máme docházku kolem 75%, ale prvních jedenáct kluků v pořadí má účast mezi 80 - 95%

Hodnocením  nejlepších hráčů v týmu se každopádně zdržím, jelikož v této kategorii se toto může stát dvousečnou zbraní (i když by si to někteří určitě zasloužili). Všichni se prezentovali výkony na které současnosti mají. Pochvalu zaslouží úplně všichni hráči v týmu, kteří mají zápal pro fotbal jako takový (a nejen fotbal) a mají snahu se pořád učit novým věcem a zlepšovat se ve fotbalových i jiných dovednostech.

Dle mého názoru si myslím, že se v týmu utvořila prima parta, která má šanci se v budoucnu prosadit. Myslím si, že k utužení tohoto kolektivu nám velice pomohlo podzimní soustředění v Městečku Trnávce, které i přes obavu (pochopitelnou) některých rodičů dopadlo úplně skvěle a kluci si tyto tři dny náležitě užili :-)

Sezóna měla i své negativní stránky, ale postupně jsme vše zvládli. Jednoznačně převažují pozitiva :-)

Po skončení jarní časti sezóny nás opouští hráči ročníku 2006, kteří přechází od nové sezóny a pod nové trenéry do starší přípravky / Lukáš Maurer, Matyáš Bubeník, Tobiáš Kligl, Jakub Jachan, Matyáš Sýkora, Vavřín Marek, Hejátko Filip, Křeček Lukáš, Olejníková Eva/

Tak hošani a Evko, ať se Vám daří a příští sézónu se těšíme na shledanou :-)

Nemůžu opomenout poděkovat rodičům, ať už za pomoc při dopravě na turnaje, tréninky.....prostě bez Vás by to nešlo. 

Všem přejeme pohodové prázdniny.

Trenéři