^ nahoru

Ml. přípravka -hodnocení turnaje Letohrad + další info

V neděli 18.10.2015 jsme odehráli šestý mistrovský turnaj ml. přípravky r.2007 a mladší v Letohradu

Mužstva: SKP Slovan, Holice, Letohrad, Ústí nad Orlicí

Sestava:

Škrabal Štěpán 07, Buček Nicolas 07, Vavřín Dominik 08, Sotolář Ondra 08, Dvořák Enrico 08, Švec Jáchym 08, Křivánek Tomáš 08, Ertl Adam 07, Trnka Filip 07, 

 

SKP Slovan : Ústí nad Orlicí 7:2

Branky:, Škrabal 3x, Dvořák 2x, Švec, Teo

První utkání turnaje. Vcelku vyrovnaný zápas. Snažíme se hrát naši kombinační hru, čas od času nějaká chyba, ale v závěru střílíme rozdílové branky a celkem v klidu utkání zvládáme. 

 

SKP Slovan : Holice 8:7

Branky: Dvořák 4x, Švec 3x, Sotolář 

V zápase prohráváme 2:0, ale pak se skóre se přelévá na jednu i druhou stranu. Ke konci druhého poločasu vedeme o dvě branky, ale soupeř srovnává na 7:7. V úplném závěru zápasu přesto vsítíme vítěznou branku a přichází hororový závěr a závar před naší brankou - tyč, Adam, tyč Adam. Utkání končí. Se štěstím vítězíme. S tímto soupeřem jsou zápasy vždycky vyrovnané, kluci z Holic nejsou až tak kombinační, ale nepříjemně důrazní, což nám dělá při našem způsobu hry problémy. Je pravda, že jsme měli několik 1000% gólových šancí a utkání mohlo být rozhodnuto, ale fotbal se nehraje na kdyby...

 

SKP Slovan : Letohrad 5:17

Branky: Dvořák 3x, Švec, Teo

Začátek utkání - vše špatně. Třetí minuta a prohráváme 4:0, všechny branky po našich chybách, kdy jsme soupeři nadělovali šance jako Ježíšek dárky na Vánoce...a naše klasika, prohráváme - hlavy dole, nezájem o hru, žádná bojovnost. První poločas jsme protrpěli k poločasovému hrozivému skóre 11:1. Druhý poločas jsme začali opět chybou při rozehrávce... Pak se kluci trošku zvedli a začali víc bojovat a ejhle přišli i branky. Soupeř byl nad naše síly, kluci z Letohradu si hrají svoji vlastní soutěž, jsou  rychlejší na míči, důrazní, technicky výborně vybavení, ale nebýt našich fatálních chyb, výsledek by byl možná přívětivější. Alespoň víme, že při konfrontaci s takovým soupeřem máme před sebou pořád ještě moc práce. Za bojovnost ve druhém poločase si naši kluci zaslouží pochvalu. 

 

Celkové pořadí turnaje:

1.Letohrad

2.SKP Slovan

3.Ústí nad Orlicí

3.Holice

 

K turnaji:

Mlhavé a chladné počasí, takto nás vítal Letohrad. Jedeme opět bez několika marodů, ale s odholáním konečně potrápit kluky z Letohradu a ostatní utkání odehrát v co možná nejlepší herní pohodě, kterou v posledních zápasech máme. Až na utkání s Letohradem se to více či méně splnilo :-) Kluci se snaží hrát kombinačně a uplatňovat svoje individuální fotbalové dovednosti, které se učí na trénincích. Je pravda, že dostáváme dost laciných branek, kdy při rozehře soupeři přihrajeme míč do vyložených šancí, ale náš styl hry nebudeme měnit s žádným soupeřem. Kluci se musí naučit hrát pod tlakem, a kde jinde se to mají naučit jak v zápasech s kvalitním týmem, jakým bezesporu Letohrad je. A i proto bych chtěl požádat rodiče, kteří ve velkém počtu /čehož si velmi vážíme/ s náma jezdí, aby se při zápasech zdrželi svých pokynů hráčům, jak mají hrát, aby nedostali moc branek....Hošani v tom pak mají zmatek, koho vlastně poslouchat. A myslím si, že od toho mají trenéry. Vím, že každý rodič je nejlepší trenér  :-) a chce to nejlepší pro svoji ratolest. To je samozřejmě k pochopení, ale trend fotbalu je teď trošku jiný a my touto novou cestou chceme jít. Nechceme učit kluky hrát fotbal bum, bác, jen za cenu výsledků, ale trošku jinak, tak aby měli z fotbalu radost a posouvali se fotbalově výš. Díky za pochopení. 

 

K programu na tento týden:

Pokud možno /dle počasí/ budeme trénovat normálně jako doposud. Tedy venku ve stávajících termínech.

V sobotu odehrajeme poslední mistrovský turnaj doma na SKP. Po turnaji mají kluci domluvenou výřivku, malé pohoštění v místní restauraci. V této době bude krátká schůzka rodičů s trenéry k nastínění dalšího programu mužstva / tréninky, zimní halové turnaje, odpovíme na případné dotazy Vás rodičů... / Dle zájmu je poté možné neformální posezení v místní nekuřácké  hospůdce :-)

Věřím, že do této doby bude vedením oddílu vyřešena otázka kompletace sportovních souprav, a proto bych chtěl požádat rodiče do tohoto termínu /sobota/ uhradit trenérům členský příspěvek za druhé pololetí roku 2015. 

 

Trenéři