^ nahoru

Mladší žáci - TJ Jiskra Litomyšl

Opět další odveta z podzimní části soutěže proti fyzicky vyspělejšímu soupeři. Bohužel na marodce máme několik hráčů, a tak povoláváme Pavla.

SKP Slovan Moravská Třebová  - TJ Jiskra Litomyšl 2:0 (0:0)

sestava: Michal Smékal / Pavel Lexman - Martin Šmerda, Kristián Gallik, Filip Ševčík, Adam Vítek, Bohdan Karel, Jan Žouželka, Pavel Lexman / Michal Smékal , Jiří Doležel, Radek Cápal, Aneta Janštová, Matěj Petr, Vojtěch Pudík

branky: Ševčík, Doležel

Po celé utkání máme více ze hry. Po fyzické stránce lépe vybavený soupeř vyhrává řadu osobních soubojů a zejména těží ze standardních situací. A také jarní vizitka soupeře je zastrašující, protože již porazil druhý ( Česká Třebová) a třetí (Ústí nad Orlicí) tým soutěže.

Ihned v první minutě zápasu řeší velký problém, a to na "dvě" jedničky Míša. Samostatný průnik soupeře, po naší nepřesné přihrávce náš brankář likviduje. Po celý první poločas máme hru pod kontrolou, ale nedokážeme se dostat, až na výjimky do zakončení.  A to za prvé: Marťova střela, která "zaplave" a končí na tyči; za druhé: Bóďúv průnik, který končí přímým kopem ( jestli to byl faul, tak již v pokutovém území).

Druhý poločas a Pavel nahrazuje v bráně Míšu. Již v sedmé minutě Filip střílí první gól po přihrávce Míši. V této fázi zápasu ovládáme hru a vše vrcholí krásnou kombinací, kdy na jeden dotyk po ose Vojta - Adam a zakončuje Jirka. Dále si vytváříme několik šancí, které však nedokážeme efektivně zakončit (Radek, Bóďa ...). A když Pavel vyráží přímý kop, v utkání po zásluze vítězíme.

V počátku utkání jme vyrobili několik nepřesností, ze kterých soupeř mohl otevřít skóre. Díky zákrokům Míši a obětavosti kluků jsme vždy nebezpečí odvrátili. Snažíme se o kombinace, které však nejsou zakončeny střelou. A tak se převážná část hry odehrává před soupeřovým pokutovým územím. Těžko se prosazujeme proti fyzicky vyspělým hráčům soupeře. Po změně stran již kluci a Aneta častěji zakončují. Dáváme dva góly po pěkných kombinacích. Škoda několika unáhlených řešení herních situací. Opět pochvala za bojovnost a týmový přístup. A také pochvala za obrannou činnost, kdy se klukům daří efektivní rozehrávka ve spolupráci s oběma brankáři.

trenéři