^ nahoru

Mladší žáci - Dolní Újezd, Letohrad a tréninky

Anglický týden číslo dvě.

SKP Slovan Moravská Třebová - TJ Sokol Dolní Újezd 7:0 (4:0)

sestava: Michal Smékal / Jan Žouželka - Kristián Gallik, Filip Ševčík, Adam Vítek, Bohdan Karel, Jan Žouželka / Michal Smékal, Jiří Doležel, Radek Cápal, Vojtěch Pudík, Jan Bárta, Jiří Škrabal, Martin Šmerda, Matěj Petr, Jan Málek, Josef Málek, Vít Hofman

branky: Málek Josef 3, Vítek, Ševčík, Karel, Pudík

Středeční utkání proti soupeři, který je v tabulce na opačném pólu.

Ihned s úvodním hvizdem však kluci z "Dolňáku" srší aktivitou. Až v sedmé minutě se dostáváme k prvnímu zakončení, ale střelu Radka hostující gólman vyráží na roh. Za čtyři minuty střílíme první gól. Adamova střela překvapuje brankáře a končí v síti. Za další dvě minuty Vojta nachází Filipa, který zvyšuje na rozdíl tří gólů. V osmnácté minutě zápasu po autu Honzy Ž. zakončuje Bohdan. Účet prvního poločasu zakončuje po samostatné akci Vojta.

Úvod druhého poločasu a dvě šance na kopačkách Jirka D. A když se neprosazuje ani Vojta, přichází čas "navrátilce" do sestavy Pepy. Nejprve po akci Míši zakončuje, další gól přidává po vydařené střele a v závěru utkání doráží po střele Jirky D. Mezi tím máme několik šancí, které však končí buď na tyči - Jirka D. nebo je likviduje brankář hostí (Honza B., Filip)

FK OEZ Letohrad - Slovan Moravská Třebová  3:1 (2:1)

sestava: Michal Smékal / Jan Žouželka - Filip Ševčík, Adam Vítek, Bohdan Karel, Jan Žouželka / Michal Smékal, Jiří Doležel, Radek Cápal, Vojtěch Pudík, Jan Bárta, Jiří Škrabal, Martin Šmerda, Matěj Petr, Vít Hofman

branka: Karel

Bez zraněného Kristiána začínáme utkání převahou a ihned v úvodu utkání se ujímáme vedení, kdy po akci Vojty zakončuje Bohdan. Za další tři minuty si vytváříme vyloženou šanci, ale Jirka Š. trefuje mimo bránu. Hra se přelévá z jedné strany na druhou. V jedenácté minutě však zůstává domácí hráč ležet po souboji s Vojtou v pokutovém území, i když pojetí pana rozhodčího tohoto území má dnes poněkud zvláštní výklad a z nařízené penalty soupeř srovnává. V závěru prvního poločasu inkasujeme po chybě druhý gól.

Druhý poločas opět začínáme chybou a nepřesná přihrávka vybízí do brejku domácího hráče, který se nemýlí. V polovině poločasu je faulován v pokutovém území Radek, ale rozhodčí místo penalty nařizuje přímý kop. Na dotaz proč? odpovídá, že je toto území zkráceno a je určováno odhadem??? V závěru utkání si vytváříme několik vyložených šancí, ta ale nedokážeme proměnit. A když Jirka D. po samostatné akci se dostává před brankáře, je bez povšimnutí rozhodčího stržen k zemi a zápas končí naší porážkou.

V prvním zápase nás soupeř překvapuje svojí aktivitou. Často prohráváme osobní souboje.

Druhý zápas a naše vlažná hra. Přihrávky jsou nepřesné, do zahuštěného prostoru. Nedokážeme rychle přenést hru do volného prostoru. A když se již dostáváme za soupeřovu obranu nedokážeme často volíme zbytečně zpětnou přihrávku a začínáme akci prakticky znovu. I přes několikateré upozornění, že naprostá většina akcí soupeře je vedena přes stejného hráče, nedokáží kluci jeho hru eliminovat. I když bychom mohli být "rozčarováni" některými rozhodnutími sudího, tak jsme si i tak prohráli zápas sami. Klukům chyběla lehkost, touha po vítězství.

Je pravda, že nápor na kluky je v posledních dvou týdnech značný (dva zápasy v týdnu, fotbalový turnaj, dva, tři nastupují za starší, atletické závody, absence zraněného Kristiána...).

Další program:

Trénink: pondělí, úterý vždy od 16:30 do 18:00 hod.

čtvrtek - volno

víkend 9. -10. 5. 2015 - volno

Dále trénink tradičně pondělí, úterý, čtvrtek

Pravděpodobní soupeři do nadstavby, která bude začínat od dalšího víkendu:

Lanškroun, Holice, Prosetín/Holetín

trenéři