^ nahoru

Mladší žáci hodnocení sezóny 2014/2015

SKP Slovan Moravská Třebová - MLADŠÍ ŽÁCI - hodnocení sezóny 2014/2015 - krajský přebor

hráčský kádr: Michal Smékal, Adam Vítek, Bohdan Karel, Tomáš Vrobel, Josef Štosek, Martin Šmerda, Matěj Petr, Jan Žouželka, Lukáš Burda, Matěj Cerman, Tereza Širůčková, Radek Cápal, Vít Hofman, Aneta Janštová, Lukáš Spíchal, Kristian Gallik, Jiří Škrabal, Vojtěch Pudík, Jan Málek, Martin Frič, Filip Ševčík, Jan Bárta, Jiří Doležel, Josef Málek

Co se týče hráčského kádru můžeme být spokojeni s množstvím hráčů a tréninkové morálky. K týmu se připojili i dva "novicové" a to Matěj Cerman a Lukáš Spíchal. Opět začali trénovat i bratři Málkové. Bohužel v době, kdy již mohli hrát soutěžní zápasy, po půlročním trénování, ztratili zájem o fotbal. Taktéž hostující Josef Štosek a také Lukáš Burda se postupem času "vytratili". Jinak pochvala ostatním hráčům za přístup, i když někteří z nich převážně "jen" trénovali. Což by se mělo změnit v následující sezóně, protože kromě krajského přeboru bude hrát jedno žákovské družstvo okresní přebor, tak, aby zápasové vytížení dopadlo na všechny hráče.

Přípravu jsme začali zápasem proti ligovému celku Prostějova, utkáním s SK Loštice a zakončujeme turnajem CIMBURK CUP.

Podzimní část soutěže zahajujeme remízou s týmem Lanškrouna. Právě tento soupeř je naší "černou můrou". Potvrdilo se to i podzimní předehrávkou, kdy po převaze prohráváme a tak končíme podzim na pátém místě. Mezi tím odehráváme několik kvalitních utkání. Sice nestačíme na Svitavy, Ústí nad Orlicí, Českou Třebovou (zde jsme v poslední minutě inkasovali po pokutovém kopu???), ale předváděné výkony jsou na stoupající části křivky.

Zimní přípravu obohacují halové turnaje (Městečko Trnávka, Boskovice, Šumperk), ze kterých právě ten v Šumperku (ročník 2003) potěšil asi nejvíce, protože zde kluci dokázali zvítězit a porazit i ligový tým domácích. Dále hrajeme na "umělce" v Zábřehu, Lanškrouně a Svitavách proti domácím týmům.

Právě Svitavy byly náš první soupeř v jarní části soutěže. Zde jsme dokázali remizovat, což byla první bodová ztráta domácích za celou dosavadní soutěž. Odehráváme řadu kvalitních  utkání a soutěž končíme na čtvrtém místě. Herní plán však velí, že se o celkové pořadí utkáme dle umístnění starších žáků. Což je nakonec nadstavba o 13. - 16. místo. Opět narážíme v prvním zápase na kluky z Lanškrouna. Kromě prohry si odnášíme několik zranění, které nás provází do konce sezóny. Zároveň někteří kluci hrají za starší žáky a tak nám pomáhají hráči starší přípravky (Pavel Lexman, Šimon Václavek, Marek Sotolář, Šimon Řehák) a také Robin Matocha. Nakonec skupinu vyhráváme a obsazujeme celkové 13. místo. Bohužel ukončení sezóny (ročník 2003) turnajem v Městečku Trnávka bylo asi to, co vůbec nepotěšilo. Zraněními zdecimovaný tým obsazuje deváté místo a to ještě díky tomu, že jsme si museli "půjčit" dva hráče.

I když v této kategorii by se nemělo až tak hledět na výsledky, tak některá mužstva hrají pravý opak. Samozřejmě, že pro kluky je výsledek důležitý, ale není nutné, dle našeho názoru, tak činit za každou cenu. Jinak hráčům patří poděkování za celou sezónu, za přístup a v neposlední řadě díky rodičům za jejich podporu.

trenéři