Mladší žáci - Česká Třebová

SKP Slovan Moravská Třebová - FK Česká Třebová 6:0 (4:0)

Branky: Bárta 2, Škrabal 2, Lexman, Doležel

Sestava: Žouželka - Cápal, Pudík, Sotolář, Škrabal, Doležel, Bárta, Vrobel, Slouka, Jedlička, Václavek, Hofman Vít., Lexman

Ihned v první minutě zápasu se ujímáme vedení zásluhou Honzy Bárty. Tentýž hráč dalekonosnou střelou o další čtyři minuty zvyšuje naše vedení. V osmé minutě Pavel Lexman zvyšuje na rozdíl tří gólů. Sice výsledek vypadá jednoznačně, ale soupeř čile kombinuje, což přináší vyrovnaný obraz hry. Nedaří se nám zejména efektivní finální přehrávka nebo zbrkle zakončujeme. Ve dvacáté minutě zápasu Jirka Doležel uzavírá účet poločasu 4:0.

Do druhého poločasu nastupujeme s odhodláním zlepšit kombinaci. Ale chyba lávky. Alespoň pro první polovinu této části hry, kdy soupeř má dvě vyložené šance. Jednu likviduje náš jistý brankář. Poslední likvidují obránci. Ve druhé části již ovládáme utkání. A to i kombinačně. Soupeř se jen sporadicky dostává na naši polovinu. A když, tak volí střely z velké vzdálenosti, což nečiní žádný problém pro Honzu. A když Jirka Škrabal v rozmezí tří minut dvakrát skóruje je zápas rozhodnut.

Náš první zápas na přírodní trávě předznamenal očekávané dlouhé "jaro". Kluci převyšují soupeře jednoznačně fyzicky. Z obrany dokážeme efektivně kombinovat, ale klukům chybí následné řešení. Naopak i tak dokážeme dlouhými přihrávkami přenášet hru (na to jsme zaměřili i tréninková cvičení), a tím docházíme do přečíslení. Škoda řady nevyužitých šancí. Honza Žouželka  v bráně je jistota pro celý tým. Vrcholem všeho je kombinace kluků, kdy soupeři jsou jako "statisté" ve vápně. Přihrávky z jedné a do "prázdné" ale nekončí gólem.