^ nahoru

Starší přípravka - 2. halový turnaj

Na druhou adventní neděli jsme zajížděli na kvalitně obsazený turnaj do Velkého Meziříčí. Nutno podotknout, že díky sněžení se naše cesta protáhla a k prvnímu zápasu proti FC Vysočina Jihlava nastupujeme prakticky "ihned" po opuštění autobusu. Turnaje se bohužel nezúčastnil díky nemoci náš nejlepší střelec z minulého turnaje Jirka Doležel.

Vlastní hodnocení turnaje je pro nás velice těžké, protože již v několika článcích neustále popisujeme situace, kdy hrajeme a máme více gólových příležitostí, které však neproměňujeme. V soutěžních utkáních nám to většinou stačí, ale proti takto kvalitním soupeřům nemáme šanci na úspěch.

Nejlepším hráčem našeho družstva byl vyhlášen Jan Žouželka.

sestava:  Jiří Škrabal, Bohdan Karel, Šimon Václavek, Radek Cápal,Vít Hofman, Jan Bárta, Jan Žouželka, Vojtěch Pudík, Pavel Lexman

Skupina:

SKP Slovan Moravská Třebová - FC Vysočina Jihlava  4:0

branky: Karel, Pudík, Žouželka, Václavek

Herní převahu v utkání zakončují kluci i gólově.

SKP Slovan Moravská Třebová - FC Žďár nad Sázavou. 1:0

branka: Karel

Aktivní přístup v počátku utkání zakončujeme dorážkou do prázdné brány. V závěru utkání se hra vyrovnává a soupeř neproměňuje vyloženou příležitost.

SKP Slovan Moravská Třebová - FS Třebíč 2:7

branky: Pudík, Václavek

Pozdější celkový vítěz turnaje, který ve finále také naděloval sedmičku nás v úvodu utkání rozebírá na "šroubky". Ve čtvrté minutě utkání již prohráváme 3:0. Dokážeme dvakrát snížit a když se zdá, že se můžeme vrátit do utkání soupeř kontruje. Fotbalovější soupeř po zásluze vyhrál, ale mrzí nevyužité šance.

Velké semifinále:

SKP Slovan Moravská Třebová - SK Líšeň 0:4

Stín posledního utkání ve skupině nás pronásleduje v obou následujících utkáních. Hrajeme aktivně, vytváříme si šance, ale opět a zase opět nic nevyužíváme. Kluci vymýšlí nesmyslné kličky místo důrazného zakončení. V závěru hrajeme: dáš, dostaneš. Bohužel opět nedáváme. Naopak soupeř dává dvakrát. Bohužel!

O 3. místo:

SKP Slovan Moravská Třebová - FC Velké Meziříčí 0:3

Opět více než vyrovnané utkání. První polovina utkání a naše převaha (do inkasovaného gólu). Naše nastřelená tyč a dalších několik vyložených šancí končí nevyužito. Z rychlého protiútoku inkasujeme a opět nás tento vývoj utkání sráží do kolen.

Hodnocení:

Tento kvalitní turnaj jen potvrdil naše opakující se problémy s finálním zakončením. Dokážeme většinou efektivně zakončovat akce jen v době, kdy jsme psychicky "nad" soupeřem.