^ nahoru

Starší přípravka - 9. halový turnaj

1. místo

Ročník 2003

V sobotu 22. 3. 2014 jsme se zúčastnili halového turnaje, který pořádal fotbalový oddíl FK Česká Třebová. Konkurence je velmi dobrá, protože většina týmů hraje vyšší soutěže. Turnaj se zahraniční účastí díky mužstvu z Polska, a to MKS Nysa Klodzko je hraný systémem každý s každým s osmi účastníky. Pravidla turnaje jsou specifická, volba rozehrání autu: vhazování, rozehra nohou, vyvedení i určení konečného pořadí. Zde rozhoduje větší počet vstřelených branek a ne obvyklé vzájemné utkání.

sestava:  Jiří Škrabal - Bohdan Karel, Radek Cápal, Vít Hofman, Jan Bárta, Jan Žouželka, Vojtěch Pudík, Pavel Lexman (2004), Jiří Doležel

Zápasy:

SKP Slovan Moravská Třebová - MKS Nysa Klodzko 2:1

branky: Žouželka, Doležel

Proti velmi houževnatému soupeři, který hraje na "hraně" osobních soubojů inkasujeme vyrovnávací gól po hrubé chybě v obraně. Ale zápas zaslouženě vyhráváme.

SKP Slovan Moravská Třebová - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 5:0

branky: Doležel 3, Karel, Lexman

Asi vůbec nejlepší výkon kluků v zimní přípravě. Dokážeme proměňovat vytvořené šance. Je vlastně jedno, kdo je na "place" a hrajeme pěkný, sebevědomý fotbal, a to proti silnému soupeři. To je hra, kterou dokážete produkovat v tréninku, ale v "ostrých" zápasech nám to zatím  nešlo. Dnes ANO. Vyjímka potvzuje pravidlo. DOUFÁME.

SKP Slovan Moravská Třebová - FC Spartak Rychnov nad Kněžnou 2:1

branky: Doležel 2

Vyrovnané utkání proti soupeří, který disponuje dobře fyzicky vybavenými hráči. Ale po zásluze vítězíme.

SKP Slovan Moravská Třebová - FK Česká Třebová 1:0

branka: Žouželka

Máme více ze hry, ale soupeř také hrozí. Z řady šancí proměňujeme jen jednu

SKP Slovan Moravská Třebová - 1. FC Žamberk 4:1

branky: Doležel, Karel, Lexman, Žouželka

Kluci podceňují soupeře, který se ujímá vedení. Hra je poznamenána řadou osobních soubojů. Až v druhé polovině zápasu se daří kombinace, která se odráží i na výsledku.

SKP Slovan Moravská Třebová - FK Dolní Dobrouč 6:0

branky: Karel 3, Doležel, Lexman, Žouželka

Herní převaha se odráží i ve výsledku utkání.

SKP Slovan Moravská Třebová - FK SAN - JV Šumperk 0:3

V úvodu neproměňujeme velkou šanci. Soupeř hraje velice aktivně a přehrává nás. Vytvořené šance efektivně zakončuje. A to ještě Jirka předvedl několik vynikajících zákroků.

 

Hodnocení:

Velmi dobrý byl výkon všech kluků v zápase proti Ústí nad Orlicí. To potěšilo nás i přítomné rodiče. Nepotěšil poslední zápas proti Šumperku. Ale celkové hodnocení turnaje je pozitivní. Proti kvalitním soupeřům kluci dokáží hrát aktivně a vytvářet si řadu gólových příležitostí. Škoda, že se nepovedlo efektivní zakončování ve více zápasech. Je vidět herní posun. Ale zároveň vyplynuly i některé herní situace, které špatně řešíme. Hned před prvním utkáním jsme kluky upozorňovali, že soupeř bude pravděpodobně hrát hodně "do těla" (dle jejich rozcvičky). Bohužel kluci dlouho drží míč a soupeř tak může praktikovat "svoji hru".  A žádný zápas není rozhodnutý předem, což se také potvrdilo.

Celkově kluci zaslouží pochvalu za bojovnost a přístup.

Příští týden zakončíme zimní přípravu  zápasem v Hradci Králové. Utkání sehrajeme od 13:00 hodin proti stejně starým klukům (2003) místního ligového klubu  na umělé trávě ve Sportovním centru mládeže Bavlna.

trenéři