^ nahoru

Starší přípravka - FC Hradec Králové

Přípravné utkání FC Hradec Králové (2003)

Ročník 2003 + 2004 (Pavel, Marek, Erik)

Neděle 30. března, krásné počasí, krásný fotbalový areál mládeže FC Hradec Králové a přípravné utkání na umělé trávě proti velice kvalitnímu soupeři. Většina kluků má v "nohách" sobotní zápas, kdy doplnili mladší žáky. Zápas je hrán ve formátu mladších žáků (7+1, na polovinu hřiště) a na tři třetiny po dvaceti minutách.

sestava:  Jiří Škrabal, Radek Cápal, Jan Žouželka - Bohdan Karel, Radek Cápal, Vít Hofman, Jan Bárta, Jan Žouželka, Vojtěch Pudík, Pavel Lexman, Jiří Doležel, Marek Sotolář, Erik Ruml, Lukáš Burda

 

FC Hradec Králové - SKP Slovan Moravská Třebová  17:1 (5:0, 5:1, 7:0)

branka: Doležel

 

Hodnocení:

Vysoké skóre hovoří za vše (jestli jsme dobře počítali). Jen prvních deset minut druhé třetiny lze považovat z naší strany za fotbal. Ve zbylém průběhu utkání máme ze soupeře velký respekt. Propadáme v osobních soubojích, špatně bráníme, nedokážeme se vyrovnat s rychlostí protihráčů, kteří mají výborný první dotek s míčem. Z toho pramení líbivé kombinace soupeře v rychlosti. Velký rozdíl je v důrazu a v systému hry.

Je pravda, že kluci hrají své turnaje v rozestavení 5+1 na menším hřišti. 7+1, to je jiný fotbal, který nemáme zažitý, což je velký handicap. A takový soupeř to musí vždy potrestat. Nejvíce mrzí odevzdaný výkon v posledním dějství, kdy se kluci nedokáží vyrovnat s vývojem utkání.

Doufáme, že si kluci vezmou z tohoto zápasu pozitivní ponaučení, které povede jen ke zlepšování v přístupu na tréninku i v zápase.

trenéři