^ nahoru

Starší přípravka - 1. jarní turnaj - Česká Třebová

Ročník 2003 + Pavel a Marek

Deštivé nedělní dopoledne třináctého dubna a první jarní venkovní turnaj v České Třebové. Oproti podzimní části se opět změnil model. Zvýšil se počet družstev na čtyři, a tak nás čekají tři zápasy. Postupně jsou našimi soupeři kluci z Poličky, České Třebové, a Svitav. Hrajeme součastně na čtyřech hřištích společně s mladší přípravkou. Díky tomu má turnaj spád. Nastupujeme s devíti hráči, kdy absentuje Jirka Škrabal z rodinných důvodů.

sestava:  Radek Cápal, Jan Žouželka - Bohdan Karel, Radek Cápal, Vít Hofman, Jan Bárta, Jan Žouželka, Vojtěch Pudík, Pavel Lexman, Jiří Doležel, Marek Sotolář

Zápasy:

SKP Slovan Moravská Třebová - SK Polička 5:1

branky: Doležel 3, Karel, Sotolář

Do utkání jsme "vlétli" a soupeře zatlačili před jeho vlastní bránu. Herní převaha se brzy projevila i na skóre. Zvláště Markův lob, kterým přehodil vybíhajícího soupeřova brankáře byl excelentní. Po prvním poločase vyhráváme čtyři nula, ale ve druhém dějství polevujeme. Při přechodu do útoku kluci nedoplňují útočníky, takže hodně akcí končí podle následujícího scénáře: Zatáhneme balón po křídle, ale zpětná přihrávka směřuje před bránu, kterou z uctivé vzdálenosti sledují spoluhráči. Dostáváme nešťastný gól, kdy Radka překvapil odražený míč od břevna, který soupeř umistňuje do brány. V závěru střílíme alespoň jednu branku, která vystavila konečný účet zápasu.

SKP Slovan Moravská Třebová - FK Česká Třebová 11:0

branky: Cápal 4, Karel 4, Lexman, Doležel, Sotolář

Po většinu zápasu máme režii hry na našich kopačkách. Soupeř sporadicky hrozí z rychlých protiútoků, které končí na našich obráncích nebo včasným vyběhnutím Honzy. Kluci předvádějí řadu pěkných kombinačních akcí, které však často končí bez gólového efektu. I tak končí zápas vysokým vítězstvím.

SKP Slovan Moravská Třebová - TJ Svitavy 5:0

branky: Karel 2, Cápal, Lexman, Doležel

Houževnatý soupeř, který hrozí hlavně ze standardních situací, kterého však přehráváme. Výstavní druhý gól, který střílíme po krásné kombinační akci, kdy od vlastní brány se čtyřmi dotyky z "první" dostáváme před prázdnou branku soupeře potěšil. Honza v bráně s přehledem ovládá  svoje pokutové území. Jen větší klid při zakončení stanovuje závěrečný výsledek "jen"  na pět ku nule.

 

Hodnocení:

Opět pochvala pro všechny kluky za přístup k utkání, bojovnost. Je vidět, že jsme odehráli v zimní přípravě řadu turnajů, které přispěli ke zlepšenému hernímu projevu. Na druhé straně zažité návyky z tělocvičny ještě přetrvávají, ale to musíme odstranit.

Velice chválíme vzájemnou soudržnost kluků mezi sebou, dokáží zaskočit jeden za druhého a "táhnou" za jeden provaz, což je velmi pozitivní příslib do budoucna pro práci s touto partou.

trenéři