^ nahoru

Starší přípravka - semifinále Poháru Pardubického kraje

Ročník 2003

Je neděle 1. 6. 2014 a Den dětí a semifinále Poháru Pardubického kraje starších přípravek, které hostíme na našem stadionu. Kluci nastupují bez našeho nejpilnějšího střelce Jirky Doležela. Družstvo ještě posiluje z týmu ročníku 2004 Markem Sotolářem a Šimonem Václavkem. Turnaj se hraje systémem každý s každým a postup do závěrečného turnaje (O PŘEBORNÍKA PARDUBICKÉHO KRAJE), který se odehraje příští neděli, na hřišti dřívějšího učastníka naší nejvyšší fotbalové soutěže, v Lázních Bohdaneč si zajistí první tři týmy.

Utkání jsou hraná na 1x18 minut.

sestava:  Jan Žouželka - Bohdan Karel, Radek Cápal, Jiří Škrabal, Vít Hofman, Jan Bárta, Vojtěch Pudík, Pavel Lexman, Šimon Václavek, Marek Sotolář

Zápasy:

SKP Slovan Moravská Třebová - FK Jiskra Skuteč 2:1

branky:  Pudík, Cápal

Hned ve druhé minutě nedůraz v naší defenzívě a prohráváme 0:1. Neštěstí po minutě srovnáváme skóre, kdy Pavel posunuje na Vojtu a ten se nemýlí. V páté minutě střílí Radek přesně k tyči a zvyšuje na 2:1. A to je konečný výsledek utkání, ve kterém máme převahu, ale kluci ze Skutče bojují a v závěru utkání posílají dvě nebezpečné střely na naši bránu.

SKP Slovan Moravská Třebová - FK OEZ Letohrad 0:2

Zpackané utkání. Hned v úvodu inkasujeme. Následně dvakrát nastřelujeme tyč soupeřovy brány. Máme herní převahu, ale soupeř hrozí z rychlých protiútoků. Vrcholem všeho je náš vlastní gól v dvanácté minutě. A již nemáme sílu na zvrat v utkání.

SKP Slovan Moravská Třebová - SK Vysoké Mýto 1:2

branky:  Lexman

Utkání hrané v tempu. Pavlova střela zařizuje naše vedení. Následují naše tři vyložené šance Víťa a dvakrát Bohdan. Nedáš, dostaneš. Dvě střely a dva góly v naší síti.

SKP Slovan Moravská Třebová - TJ Lanškroun  4:1

branky:  Václavek 2, Škrabal, Sotolář

Třetí minuta utkání a chyba v obraně 0:1. Díky tomu, že Šimon podniká vlastní akci srovnáváme vlastním gólem. V osmé minutě se prosazuje Jirka 2:1. Za tři minuty zakončuje Šimon hlavou 3:1. A když Marek přehodil v závěru utkání brankáře vítězíme 4:1.

SKP Slovan Moravská Třebová - SK Polička 4:0

branky:  Škrabal 2, Karel, Václavek

V šesté minutě doráží míč do brány Bohdan. Výstavní Jirkova střela do šibenice znamená naše vedení o dva góly. V desáté minutě Honza B. ideálně přihrává Šimonovi 3:0. Hlavička Jirky znamená konečný účet zápasu 4:0.

SKP Slovan Moravská Třebová - TJ Svitavy 4:1

branky:  Pudík, Sotolář, Cápal, Václavek

Hned v úvodu utkání otevírá skóre Vojta. Následně Bohdan přihrává Markovi před prázdnou bránu 2:0. Po velké chybě v rozehrávce inkasujeme na 2:1. Střela Radka a zvyšujeme vedení na 3:1. V závěru utkání Jirka uvolňuje Šimona 4:1.

Pořadí turnaje:

1. SK Vysoké Mýto

2. SKP Slovan Moravská Třebová

3. TJ Lanškroun

4. FK OEZ Letohrad

5. TJ Svitavy

6. FK Jiskra Skuteč

7. SK Polička

Hodnocení:

Nakonec kluci vybojovali postup, ale přesto musíme konstatovat, že to byl z naší strany nepovedený turnaj. Hra v žádném případě neodpovídá schopnostem většiny hráčů. Absolutorium snad zaslouží Honza v brance (až na dvě rozehry v posledním utkání). Ospalý výkon, individuální chyby, nedůraz v zakončení a propad v řešení základních herních činností. A proč? Kluci těžko snášejí tlak (a dnes domácí prostředí). Týdenní tréninkový výpadek (díky počasí). Zámecké arkády v Moravské Třebové a jejich noční návštěva polovinou týmu.

Ale na druhou stranu. Žádný soupeř nás nepřehrál. Snažíme se o útočný fotbal a ve finále máme "srdíčko" a díky tomu postupujeme.

A díky rodičům za podporu, to je super.

trenéři