Starší přípravka - finále Poháru Pardubického kraje

V neděli 8. 6. 2014 odehráváme finále Poháru Pardubického kraje starších přípravek. Pořadatelem je FK Pardubice na stadionu SK Lázně Bohdaneč. Turnaj se hraje ve dvou předem určených skupinách.

Utkání jsou hraná na 2x12 minut.

sestava:  Jan Žouželka - Bohdan Karel, Radek Cápal, Jiří Škrabal, Vít Hofman, Jan Bárta, Vojtěch Pudík, Pavel Lexman, Šimon Václavek, Marek Sotolář, Jiří Doležel

Skupina:

SKP Slovan Moravská Třebová - MFK Chrudim 3:3 (2:0)

branky:  Bárta, Doležel, Cápal

Hned od úvodu máme utkání pod kontrolou. V prvním poločase střílíme dva góly, a když Radek na začátku druhého dějství zvyšuje na rozdíl tří branek, zdá se být zápas rozhodnut. Ale chyba lávky. Nepochopitelně třikrát propadáme v obraně a soupeř naši nabídku na 100% využívá.

SKP Slovan Moravská Třebová - SK Vysoké Mýto 0:5 (0:2)

Soupeř nás přehrává. Hrajeme bez bojovnosti, bez touhy  po vítězství. Za celé utkání jsme jen jednou ohrozili branku soupeře.

SKP Slovan Moravská Třebová - Spartak Choceň 8:1 (6:0)

branky:  Doležel 2, Bárta 2, Lexman 2, Karel, Škrabal

Opak předchozího utkání. Máme herní převahu, kterou i gólově potvrzujeme. Ale opět inkasujeme po naší velké hrubce.

SKP Slovan Moravská Třebová - Jiskra Ústí nad Orlicí 3:4 (2:3)

branky:  Doležel 2, Lexman

Utkání "pravdy". Vítězství by nás posunulo do semifinále, jiný výsledek "jen" o boj o sedmé místo. Opět nás sráží individuální chyby.

O 7. místo:

SKP Slovan Moravská Třebová - FK Přelouč 3:2 (1:1) po PK

branky:  Doležel, Lexman

Po třiceti sekundách se dostáváme do vedení. Máme řadu příležitostí, zápas jasně ovládáme, ale opět přicházejí chyby a soupeř obrací skóre. Minutu před koncem zaslouženě srovnáváme a následují pokutové kopy. Všichni naši exekutoři se nemýlí (Vojta, Jirka D., Pavel). A když Honza chytá soupeřovu penaltu odcházíme z tohoto turnaje se sedmým místem.

Hodnocení:

Opět musíme konstatovat, že hra v žádném případě neodpovídala schopnostem většiny hráčů. Soupeři nás sice nepřehrávají (až na Vysoké Mýto), ale klukům chybí bojovnost a touha po vítězství. To, co si řekneme v kabině, je na hřišti pasé. Zejména chybí oproti soupeřům fyzické síly. Většinu branek inkasujeme po individuálních chybách. V tréninku musíme zapracovat na zlepšení.

A opět děkujeme rodičům za podporu.

Čeká nás ještě poslední (dvoudenní 21. - 22. 6. Městečko Trnávka) turnaj. Zde postavíme dva týmy: ročník 2003 a ročník 2004. Rozloučení s fotbalovou sezónou 2013/2014 proběhne v neděli 15. 6. 2014 od 13:45 hodin. Zahájíme utkáním KLUCI - RODIČE od 14:00 hodin.