^ nahoru

Turnaj v Čechovicích 30.8.2014

Turnaj v Čechovicích 30. 8. 2014

 

Naše mužstvo starší přípravky se v sobotu 30. 8. 2014 zúčastnilo silně obsazeného turnaje v Čechovicích. Pořadatelům vyšlo počasí a tak bylo jen na týmech, jakých výsledků dosáhnou.

Skupina „A“ – SKP Slovan M. Třebová, Sokol Čechovice, MFK Vyškov, Lokomotíva Trnava, Sigma Olomouc 2005, 1. SK Prostějov „A“

Skupina „B“ – Sigma Olomouc 2004, TJ Val. Meziříčí 2005, FK Blansko, 1. SK Prostějov „B“, FC Boskovice, 1. FC Znojmo (nepřijeli)

 

Sestava: Tichý Antonín, Ruml Erik, Petr Zdeněk, Krajčí Matěj, Chalupa Bohumil, Lexman Pavel, Širůček Aleš, Peškar Ondřej, Václavek Šimon, Malach Miroslav, Langr Lukáš, Pohl Martin.

 

Naši kluci se na úvod utkali s týmem 1. SK Prostějov „A“. Kluci se srdnatě drželi první polovinu hrací doby, kdy si sami vytvořili několik slibných šancí, ale skórovat nedokázali. Kluci z Prostějova se nejdříve s naším týmem předháněli ve spalování šancí. V druhé části hrací doby však už naplno projevili prostějovští větší klid v zakončení a čtyřmi góly rychle rozhodli o osudu zápasu. Výsledek 0:4.

 

Druhý zápas jsme hráli s MFK Vyškov, kterému jsme byli taktéž důstojným soupeřem. Ve prospěch soupeře rozhodli opět 4 branky. Výsledek 0:4.

 

Třetí zápas jsme sehráli se Sigmou Olomouc 2005. Kluci konečně vstřelili první branku, konkrétně po nahrávce Ondry Peškara Pavel Lexman. Přestože kluci bojovali, dřeli, makali a dlouho drželi stav 1:2, nakonec zvítězila síla a technická dovednost jednotlivých hráčů Sigmy a výsledek 1:6 sice nezní moc lichotivě, přesto kluci ukázali srdnatost v souboji s technicky vyspělým týmem. Nutno podotknout, že kluci ze Sigmy nakonec skončili v turnaji druzí!

 

Předposlední zápas jsme odehráli se Sokolem Čechovice, tedy domácím týmem. V tomto zápase nejslabších týmů z tabulky skupiny „A“ se odehrála bitva jako řemen, kde padla jedna žlutá a dokonce i jedna červená!!! Obě karty dostali domácí, ovšem pokud se budeme bavit o taktice, tak to zvládli na jedničku, neboť nenechali našemu týmu dostatek prostoru a šancí, abychom zápas otočili. Svůj druhý zásah přidal Pavel Lexman, ovšem zůstal jediný, kdo se mezi tři tyče trefil. A protože soupeř dokázal vstřelit o jednu branku více, vyhrál 2:1.

 

Posledním zápasem byl zápas s pozdějším šampiónem Lokomotíva Trnava. Dá se říct, že i tento zápas nebyl prvních 5 minut tak jednoznačný, jak by asi měl být. Soupeř sice vstřelil Tondovi 8 branek, Pavel Lexman jim taky jeden kousek do sítě poslal, ale dá se říct, že brankostroj se spustil, až když kluci nemohli, tedy těsně před koncem zápasu. Výsledek 1:8.

 

Vzhledem k tomu, že na turnaj nedorazilo Znojmo, pořadatelé vytvořili minitabulku o 9. - 11. místo, kde jsme se utkali s Boskovicemi a opět s Čechovicemi.

 

První výhra!!! Proti Boskovicím jsme do zápasu doslova vlétli a po chvilce jsme vedli 2:0, kdy se trefil Ondra Peškar. Po té se kluci uspokojili a nechali si dát dvě laciné branky. Nutno podotknout, že na toto utkání nemohl nastoupit Tonda Tichý, kterému se udělalo zle a tak jej v bráně hbitě nahradil Zdenda Petr. Následně to bylo jak na houpačce, Šimon Václavek strhl vedení na naši stranu, následně boskovičtí opět vyrovnali. Kluci opět zabojovali a Šimon dal druhý gól, čímž strhl vedení opět na naši stranu. Trenéři cítili, že je vítězství nadosah a nechali se strhnout průběhem, čímž se stalo přetížení Erika Rumla, kterého dlouho nevystřídali a způsobili jeho přetížení. Boskovičtí ještě jednou vyrovnali, na což odpověděl Šimon svým třetím gólem a dovršil tak hattrick!! Poslední minuty jsme se strachovali o výsledek, ale závěrečný závar a tlak kluci přestáli a tak jsme se mohli radovat z první výhry 5:4!!!

 

Abychom skončili na devátém místě, museli jsme domácím oplatit porážku ze skupiny. Do brány se vrátil Tonda, ale nemohl nastoupit kvůli nevolnosti Ondra Peškar a již zmiňovaný Erik Ruml. Ve značně oslabené sestavě jsme se snažili spolehnout především na Šimona Václavka, který naši důvěru splatil nádherným gólem. Vedení jsme bohužel dlouho neudrželi, neboť po špatné malé domů a především nedorozumění naší obrany s brankářem jsme obdrželi hloupý gól. Kluci opět dokázali zabojovat, makali a dřeli na maximum, za což jim trenéři vysekli poklonu, bohužel se již skóre nezměnilo a tak jsme skončili na 10. místě.

 

Hodnocení trenérů: Turnaj nám ukázal, jak jsou na tom nejlepší týmy a pro porovnání to byla ukázka přímo perfektní. Kluci se musí zlepšit především v přihrávkách a vyhledávání volných prostorů. S klidným svědomím můžeme říct, že technickou vyspělost kluci nahradili neuvěřitelnou bojovností a týmovým duchem, díky kterým byli aspoň zezačátku zápasů vyrovnaným soupeřem i těm nejlepším.

 

Odměnou celému týmu byl nádherný dort, o který jsme se všichni rozdělili na pondělním tréninku.

 

Z našeho týmu byl určen nejužitečnější hráč: Šimon Václavek (nutno podotknout, že bylo těžké vybrat, protože se o tento primát ucházeli i další hráči – Tonda, Erik, Pavel, Ondra…)

 

 

Ve finále se utkali soupeři z naší skupiny Sigma Olomouc 2005 a Lokomotíva Trnava. Sigma (narozdíl od našeho týmu) nedokázala Lokomotívě vstřelit ani gól a prohrála 4:0.

 

Michal Heger a Lukáš Vrba.