V Jablonném/Orlicí bez porážky - 1.turnaj

V Jablonném/Orlicí nás postupně čekala mužstva z Libchav, Litomyšle a nakonec domácí z Jablonného.

Proti Libchavám začali naši kluci velmi vlažně, což se jim nevyplatilo a v 7.minutě prohrávali 0:1. Po obdržené brance si trochu uvědomili, že už jsou na fotbale a pomalu se dostávali do tempa. Výsledkem byla Šimonem Václavkem nastřelená tyčka a ve 12.minutě došlo i k vyrovnání, kdy Marek Sotolář za pomoci obránců, ale především díky důrazu, dotlačil míč do sítě - 1:1. Do poločasu se již nic významného nestalo. Do druhé půlky přenechal místo v bráně Tonda Tichý Zdenkovi Petrovi. Přesto to byli od začátku naši borci, kteří určovali tempo a dlouho se tlačili před branku soupeře. Výsledkem byla branka Pavla Lexmana a O tři minuty později druhá branka v zápase Marka Sotoláře 3:1. Kluci v poli z nepochopitelného důvodu polevili, což se jim vymstilo. Tři minuty před koncem pěkně obhodil Zdenka v bráně soupeřův útočník a aby toho nebylo málo, minutu před koncem parádní střelou pod břevno soupeř vyrovnal - 3:3. Tento výsledek se již nezměnil a tak si soupeři rozdělili zaslouženě po bodu do tabulky.

Druhým soupeřem byla Litomyšl. Naši hráči šli tentokrát do zápasu koncentrovaně a do soupeře se doslova zakousli od prvních minut. Výsledkem byla snaha Míry Malacha, který v rozmezí dvou minut dvakrát pěkně střílel na brankáře, ale ani jednou se ho nepodařilo prostřelit. V 5. minutě však Pavel Lexman ukázal Mírovi, jak se má střílet a nedal brankáři Litomyšle šanci. Stejně se bohužel nevedlo Šimonovi Václavkovi, který se řítil sám na brankáře, ale nedal. Pavel dal další branku po důrazu před brankářem, ale protože předtím kopl brankáře, nebyl mu gól uznán. To mu však nemuselo vadit, neboť neuplynula ani minuta a krásnou křižnou střelou zvýšil vedení na 2:0. V druhé půli jsme byli i nadále aktivní a také díky nedisciplinovanosti kapitána soupeře jsme mohli dál pomýšlet na vítězství. Hned minutu od začátku druhé půle vybojoval Mára Sotolář míč pro Pavla Lexmana a ten sám na brankáře už věděl, co s míčem - 3:0. Další šance Pavla a Marka však byly nevyužity. Když se na hřiště vrátil kapitán Litomyšle hned to zavánělo nebezpečím. Když se však řítil sám na Zdendu, který do druhé půle opět vystřídal Tondu v bráně, Zdeněk se statečně vrhl pod nohy soupeře a statečně zabránil 100%šanci soupeře. Bohužel přitom obdržel míčem do břicha a tak se do brány musel vrátit Tonda. Kluci opět zvýšily tempo a Marek Sotolář, po krásně hozeném autu přímo na hlavu od Pavla Lexmana zvýšil na 4:0. Pak mohl ještě Pavel dát další branku, ale nedal, stejně tak Míra Malach skluzem trefil pouze tyč. A tak věrni přísloví nedáš dostaneš, jsme od soupeře obdrželi dva góly a to ještě Tonda vyrazil jednu střelu na roh. U první branky sice Vojta Drozd nejdříve zabránil již téměř jistému gólu, ale dorážce již zabránit nedokázal. Druhou branku jsme obdrželi po pěkné přízemní střele z dálky k tyči. v 29.minutě šel marek Sotolář důrazně do brankáře a to se mu vyplatilo, neboť dorazil míč do prázdné brány a dodal tak klid do našich kopaček. Definitivní tečku udělal Šimon Václavek, který využil chyby soupeře při rozehrávce a sebral tak definitivně Litomyšli vítr z plachet - 6:2.

Poslední zápas jsme odehráli proti domácímu týmu. Zápas kočky s myší, kdy jsme vyhráli první poločas 5:0 (po hatricku Šimona a po jedné brance se rozdělili Pavel a Erik Ruml). Domácím se moc nelíbil důraz našich hráčů, ale co naplat, nejsme na baletu, nýbrž na fotbale a tak kluci nepřestávali být důrazní a chtěli nasázet domácímu týmu ještě víc branek. V druhé půli jsme sice obdrželi za stavu 7:0 dva góly, jednu po střele z dálky a jednu z penalty, ale dál se kluci prosazovali, ať už individuálně nebo po kombinaci, kdy si konečně dokázali přesněji nahrát, což jim však především umožnil sám soupeř. Druhý hatrick v jednom zápase vsítil opět Šimon a zbývající branky si rozdělili 2x Pavel, jednou sváteční střelec Kuba Dostál a dočkal se také bojovník v útoku Míra Malach!! Tudíž se konečné skóre zastavilo na stavu 12:2.

Naši kluci vyhráli tento mini turnaj o skóre před Libchavami. Celkové skóre bylo 21:7.

Kluci předvedli dobrý výkon, plný odhodlání a bojovnosti, ke kterým přiložili chuť vyhrávat a také soudržnost celého týmu. Techniku a přihrávky však musíme i nadále pilovat a cvičit.

Sestava: Antonín Tichý, Zdeněk Petr, Erik Ruml, Vojtěch Drozd, Jakub Dostál, Matěj Krajčí, Pavel Lexman, Miroslav Malach, Aleš Širůček, Lukáš Langr, Marek Sotolář, Šimon Václavek, Adam Dědič.