^ nahoru

Turnaj ve Skutči - st. přípravka

Na turnaji jsme se museli obejít bez několika hráčů. Omluvili se: Šimon Řehák, Ondra Peškar, Martin Pohl a Bohouš Chalupa. Naopak poprvé s námi jel Kuba Koblovský.

První zápas jsme hráli s domácím týmem Junior Skuteč a do brány se postavil uzdravený Tonda Tichý. Ten však v prvním poločase neměl mnoho práce a připsal si pouhý jeden zákrok. Za to hráči v poli se činili a hned ve druhé minutě po rychlém autu Erika Rumla se dostal k míči Šimon Václavek a křižnou střelou nedal brankáři soupeře šanci - 1:0. O chvíli později se řítil Marek Sotolář sám na golmana a střelou podél brankáře jen těsně minul bránu. Vše napravil v šesté minutě, kdy prokličkoval přes dva obránce a přízemní střelou zvýšil na 2:0. V sedmé minutě přihrál Pavel Lexman z PVK (přímý volný kop) Markovi okolo zdi a ten příhrávkou přes bránu donutil soupeřovy obránce ke vstřelení vlastního gólu. Pavel si roli nahravače zopakoval o chvíli později, kdy nahrál Šimonovi, který nadvakrát dal gól na 4:0. Dvě minuty před koncem poločasu hodil rychle Erik aut na Marka, který skvělou nahrávkou před bránu našel Kubu Koblovského, který měl snadnou úlohu, a to vstřelit do prázdné brány míč - 5:0. Do druhé půle vystřídal Tondu Zdenda Petr, který se hned od začátku měl co činit, aby nepustil míč za svá záda. V sedmnácté minutě chytil na dvakrát prudkou střelu a o dvě minuty později jsme přečkali PVK. Ve dvacáté minutě již jsme inkasovali, když Zdenda míč vyrazil k soupeři a ten jej dorazil do brány 5:1. O minutu později neudržel střelu soupeře a tak to bylo 5:2. Na ofenzivu soupeře odpověděl Marek, když dvěma góly zvýšil naše vedení na 7:2. Nejdříve přetlačil dva obránce a nadvakrát prostřelil brankáře a o minutu později využil brejk, kdy šel sám na golmana a zkušeně kolem něj dal gól.  V 27. minutě zabránil Zdenda včasným vyběhnutím dalšímu gólu, a protože ani Pavel z PVK, ani Míra Malach na třikrát nepropasíroval míč do brány, skončilo utkání výsledkem 7:2.

Druhý zápas proti Poličce bylo utkáním, kdy jsme tahali za kratší konec, a kdy nás podržel výbornými zákroky Tonda v bráně. V sedmé minutě jsme prohrávali 0:1. Naše šance Šimona a Pavla však byly nevyužity. Do druhé půle naordinovali trenéři především bojovnost, což se vyplatilo. Hned v 18. minutě, kdy Marek využil brejk a vyrovnal na 1:1. Bohužel v 23. minutě opět zavelel kapitán soupeř do útoku a sám zvýšil z PVK na 2:1. O minutu později zabránil Tonda jistému gólu a vyrazil míč na roh. Chvíli na to Šimon přestřelil z voleje bránu, což napravil dorážkou kolem golmana o minutu později. Pavel vystřelil z dálky a Šimon dorážel 2:2. Do konce utkání se spíše nehrálo, neboť se hráči soustředili spíše na oplácení soupeři a výkon rozhodčího, a tak za zmínku stojí pouze zblokování střely Erikem, který zabránil téměř jistému gólu. Kdyby se hráči soustředili více na fotbal místo na oplácení, tak by dokázali strhnout vítězství na naši stranu.

Třetí zápas proti Libchavám odchytal celý Zdenda, který několikrát podržel náš tým. V první minutě nahrál Šimon Markovi po lajně a ten se nemýlil 1:0. Po té Zdenda vytěsnil střelu soupeře na aut, a tak mohl Marek následně vybojovat míč pro Pavla, který křižnou střelou nedal brankáři šanci 2:0. O chvíli později vystřelil Kuba Koblovský na bránu, ale golman střelu chytil. V deváté minutě připravil Šimon střeleckou pozici pro Tondu, který se nemýlil, a přestože je brankář, tak jako správný útočník dal gól na 3:0. O minutu později nahrál Pavel Kubovi Kobl., který tváří v tvář brankáři nedal gól. Na konci prvního poločasu snížil soupeř na 3:1, kdy Zdenda neměl příliš šancí gólu zabránit. Soupeř vycítil šanci a v druhé půli hned od začátku zaútočil, ovšem Zdenda tygřím skokem zachránil soupeři ve vstřelení branky. Po nedorozumění Zdendy a Vojty Drozda soupeř snížil na 3:2. Náš tým reagoval nejhezčí kombinací celého dne, kdy Kuba Dostál zpracoval míč, nahrál jej Kubovi Kobl. ten Pavlovi, který obehrál dva soupeře a nahrál míč zpět Kubovi Kobl. a ten zvýšil na 4:2. Soupeř krásnou střelou snížil na 4:3. Poté Míra vystřelil nad bránu soupeře. Ve 22. minutě Pavel převzal míč od Šimona a šel sám na brankáře a zvýšil na 5:3. Posledních pět minut se náš tým nepochopitelně vrhnul do útočení, čehož byl výsledek, že soupeř vyrovnal na 5:5. Nejdříve využil přečíslení 3 na 2 a 2 min před koncem šel sám útočník na Zdendu a nedal mu šanci.

Z tohoto turnaje jsme získali 5 bodů, přičemž při vyšší koncentraci hráčů na vlastní hru mohlo být bodů 9. Skóre 14:9.

Soupiska: Antonín Tichý, Zdenek Petr, Jakub Dostál, Erik Ruml, Pavel Lexman, Vojtěch Drozd, Jakub Koblovský, Marek Sotolář, Šimon Václavek (k), Lukáš Langr, Miroslav Malach, Adam Dědič.

 

Za trenéry Michal Heger a Lukáš Vrba