^ nahoru

Poslední turnaj ve Svitavách - st. přípravka

Poslední turnaj ve Svitavách jsme sehráli proti týmům z Jablonného, Poličky a samozřejmě domácích Svitav.

 

Sestava: Zdeněk Petr, Marek Sotolář, Erik, Ruml, Šimon Řehák, Šimon Václavek, Lukáš Langr, Jakub Dostál, Pavel Lexman, Jaroslav Kolář, Miroslav Malach, Matěj Krajčí

 

SKP - Jablonné 6:2 (branky Sotolář, Malach, 2x Lexman a 2x Václavek)

 

Utkání začalo ve vlažnějším tempu, což klukům na slabší tým stačilo. Možná i podvědomí zapůsobilo a kluci mírně soupeře podcenili. Naštěstí se to nevymstilo a brance Marka a o chvíli později (po pěkné nahrávce Pavla) po brance Míry jsme vedli 2:0. Pak dal ještě Erik tyč, na což soupeř odpověděl brankou po rohovém 2:1. Náš prapor pozvedl Pavel, který vstřelil z velké dálky z přímého volného kopu branku na 3:1, čemuž notně napomohl Šimon Ř., který efektně nadskočil a ztížil tak brankáři soupeře, aby míč lapil - 3:1. Bohužel naše mužstvo polevilo v koncentraci a proto obdrželo další gól - 3:2. Jednu y nejlepších kombinací po té předvedlo naše mužstvo, kdy po ose Pavel - Marek - Šimon V., vstřelil posledně jmenovaný pohodlně gól na 4:2. Pak se vyznamenal Ydenda v bráně, který chytil šlupku, kterou na něj soupeř vyslal. Z následného brejku se pak neprosadil Erik. Pak si minutu slávy, ale i mírného zahanbení užil Pavel, když nejdříve krásnou střelou k tyči zvýšil na 5:2 a o chvíli později neproměnil samostatný únik na brankáře soupeře. Poslední slovo si pár vteřin před koncem zápasu vzala dvojice Marek a Šimon V. Prvně jmenovaný kopl šikovně roh a tak Šimonovi stačilo nastavit koleno, od kterého se míč odrazil do tyče a následně do brány - 6:2.

SKP - Polička 4:4 (3x Václavek, Lexman)

 

Velice vyrovnané utkání jsme odehráli již tradičně s Poličkou, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, aby nakonec byl výsledkem smír. Naši kluci prohrávali po brance soupeře z PVK 0:1, na což odpověděl po veliké hrubce soupeřova obránce Šimon V., který sám před brankářem napálil míč k tyčce - 1:1! Kapitán našeho týmu byl při chuti a tak to byl právě on, kdo otočil skóre v náš prospěch - 2:1! Po té, co náš kapitán společně se Matějem Krajčím odmítli zvýšit naše vedení, musel hodně rychle hasit nebezpečí Erik, který sprintem téměř přes celé hřiště dokázal uklidit míč na roh, když soupeřův útočník běžel sám na Zdendu! V druhé půli se podařilo Šimonovi dovršit hattrick a o chvilku později dokonce náš tým zvýšil naše vedení o dvě branky Pavel 4:2. Bohužel ani toto nestačilo našemu mužstvu, aby dovedlo utkání do zdárného vítězství. Dvě obdržené branky ke konci zápasu znamenalo dělení bodů. Kluci nejspíš podlehli myšlenkám na vítězství příliš brzy a vyrovnávací gól jsme obdrželi po nedorozumění trenéra a Erika, který jinak patřil mezi nejlepší hráče celého turnaje.

 

SKP - Svitavy 3:4 (2x Václavek, Sotolář)

 

Nejsilnější soupeř na konec! Kluci byli opravdu dobře připraveni na tohoto těžkého soupeře a také změna v bráně přispěla k tomu, že se jednalo o souboj hodný velkých týmů :-) Do brány nastoupil Pavel a Zdenda šel místo Pavla do hřiště. Pavel si připsal opravdu několik hodně dobrých zákroků, přesto to nakonec na vítězství nebo tolik chtěnou remízu nestačilo. První gól vstřelili svitavští kluci, na což odpověděl po parádním úniku Marek a vyrovnal na 1:1. Potom se připomněl kapitán našeho týmu a otočil skóre v náš prospěch, když jeho tečovaná střela si našla cestu do sítě 2:1! Naši kluci si bohužel vedení dlouho neužili a soupeř dokonce vstřelil další branky a ujal se vedení 4:2. Po té se Pavel začal aktivně zapojovat a výsledkem byla jeho nahrávka Šimonovi na další gól, která však byla poslední brankou a tím pádem výsledek 4:3 se stal konečným.

 

Kluci opravdu projevili velkého bojovného ducha a to především v posledním zápase. Zaslouží všichni absolutorium, včetně kluků, kteří hrají v zápasech méně než ti nejlepší, ale jsou součástí týmu a se svou trochou do mlýna vždy přispějí k dobré náladě v týmu. Lukáš, Jarda i Matěj musí ještě zapracovat na technice, aby kromě vždy skvělou náladou, mohli přispět svou fotbalovostí ;-)

 

Vzkaz pro Matěje: Matěji, mamince popřej vše nejlepší k narozeninám a gól dáš jindy, abys jí ho dodatečně věnoval ;-)

 

Vzkaz pro Šimona Řeháka: Šimone! Vím, že jsi bojoval, makal a dřel víc, než kdokoliv jiný v týmu a také jsem rád, že fotbal dokážeš hodně emotivně prožívat!! Jen tak dál!! Je zapotřebí mít tě v týmu, i když nedáváš branky jak na běžícím páse.

 

 

Nyní nás čeká 14 dnů pauza a pak začne příprava v hale.