^ nahoru

Turnaj v Letovicích 4.1.2015

Na první turnaj v roce 2015 byli nominováni tito hráči:Tichý, Petr, Cedzo, Chalupa, Olejníková, Řehák, Václavek, Lexman, Peškar, Malach, Pohl, Ruml,
ale na turnaj nakonec neodjeli Cedzo (omluven) a Řehák (neomluven).

SKP - Blansko 0:1 - Přes úvodní šance Ondry Peškara a Míry Malacha se v 7.minutě měnilo skóre na druhé straně. A protože jsme sevyznemánavli spíše v obraně - Erik, Pavel a dvakrát Tonda v bráně, skóre se již nezměnilo.

SKP - Nedvědice 0:2 - Naši kluci měli opět jako první šanci, ale opět ji nevyužili, kokrétně tentokrát Šimon. Následně jsme obdrželi dva rychlé góly, ze kterých se kluci již neoklepali, přestože jsme velké šance měli - například po perfektní Erikově nahrávce, šel sám na brankáře soupeře Obdra, ale trefil jen jeho nohy nebo Šimonovu hlavičku vyrazil obránce a dvě nepřesné střely Bohouše, respektive Pavla. Myslím, že to byl remízový zápas, kdybychom proměnili své velké šance.

SKP - Boskovice 2:4 - Na začátku souboje s pozdějším vítezem turnaje se 2x uvedl Tonda, když bravurně zneškodnil boskovické šance. Ve 4. minutě však již nedokázal brance zabránit. O chvíli později se Ondrovi vyplatilo napadání soupeře a po chybě gólmana vstřelil náš první gól na turnaji. Radost však trvala jen krátce, protože soupeř si vzal vedení ihned zpět. Naši hráči ještě jednou dokázali vyrovnat. Ale soupeř prokázal svou technickou vyspělost a dvěmi góly urval vítezství na svou stranu.

SKP - Židenice 0:1 -  Vývoj zápasu jakoby předznamenali dva výborné obrané bojovné zákroky Erika. Zápas měl vysokou bojovnost s perfektním napadáním soupeře. Náš tým sice obdržel lacinou branku na konci druhé minuty, ale od té doby musel Zdenda v bráně zasahovat jen dvakrát. Zato soupeř měl problém se dostat ze své obranné poloviny. V útočné fázi se vystřídali postupně Pavel, Ondra, Erik, znovu Pavel a ještě jednou Ondra, ale nikdo nebyl úspěšný a tak jsme smolně prohráli zápas, který se při trošku větším štěstí vyhrává.

SKP - Kunštát  3:1 - Jediná výhra našeho týmu na turnaji znamenala, že jsme neskončili poslední, ale na poslední místo jsme díky vzájemnému zápasu odsunuli právě Kunštát. Do vedení se náš tým dostal po vybojovaném míči dvojice hráčů Erika a Pavla a druhý jmenovaný dal gól. Soupeř dokázal za minutu vyrovnat. Pak se šance střídali na každé straně, nejdřív Ondra a pak se musel vyznamenat Tonda v bráně. Ondra se nakonec v tomto zápase dočkal a strhl vedené na naši stranu. Pak Pavel vybídl pěknou nahrávkou před bránu Míru, ale vystřelil vedle. Naspeedovaný Ondra si pak užil minutku slávy při perfektním obranném zákroku a následnou střelou, která se však nevlezla mezi tři tyče. V posledních sekundách dal ještě Pavel svůj druhý gól a upravil konečný stav na 3:1.

Turnaj byl velmi vyrovnaný, o čemž svědčí i to, že o vítězi turnaje rozhodl vzájemný zápas. Náš tým sice skončil předposlední, ale s druhými Nedvědicemi prohrál  2:0, se třetím a čtvrtým týmem pouze 1:0, přičemž Židenice rozhodně byli soupeřem k poražení.

Děkujeme také Anetě za zápisy z utkání.