^ nahoru

St. přípravka - turnaj v Poličce 16.5.2015

V sobotu 16.5.2015 sehrál náš tým turnaj v Poličce, postupně s těmito týmy: Polička, Letohrad, Litomyšl. Na turnaj odjeli tito hráči: Tichý, Petr, Cedzo, Chalupa, Drozd, Mlčoch, Pohl, Olejníková, Peškar, Lexman, Václavek, Sotolář, Širůček, Koblovský.

SKP - Polička - 1:3 (Chalupa)

První poločas jsme doehráli na zkoušku v nejsilnější sestavě, kterou jsme mohli v sobotu nabídnout. Přesto jsme první poločas prohráli 1:3 a takto zápas skončil i poté, co trenéři na druhý poločas vrátili hru na tradični pětky. Jak zápas probíhal? Nejdříve trefil Adama Mach z Poličky břevno a naznačil tak, že to naše mužsvo nebude mít vůbec jednoduché. O chvilku později se již skóre měnilo, bohužel míč skončil po dalekonosné střele v naší síti, na kterou Tonda neměl nárok 0:1. Pak se osmělili i naši hráči, když náznak šance měl Marek, ale z těžkého úhlu trefil pouze boční síť. Po té se dostal míč k Bohoušovi, který dokázal napodobit soueřova střelce a podobně z dálky dal gól a vyrovnal na 1:1. V 8.minutě Pavel přestřelil. Následovala další naše šance, když Šimonovu střelu zblokoval obránce do autu, z něhož Marek zakončoval hlavou do ruk brankáře. Náš tým měl lehce navrch, což potvrdila i pěkná přihrávka Pavla na Marka, před kterým stačil míč chytit soupeřův brankář. Ke konci poločasu se dopustil první a jediné chyby Tonda - bohužel z toho po jeho špatném vyhození padl další gól 1:2 Aby nebylo všem chybám konec, využil soupeř nedorozumění mezi Pavlem a Milanem a dal třetí branku. V druhé půli se hra odehrávala mazi brankami, soupeř nastřelil tyčku, Marek z otočky vystřelil sice pěkně, ale brankář to chytil. Nejvýraznějším hráčem druhé půle byl Zdenda, který vždy na druhou půlku zapasů vystřídal Tondu. Zdenda si v druhé půli připsal pět těžkých zákroků a nakonec nedostal ani gól. Z našich hráčů si připsal pouze Šimon střelu nad bránu.

SKP - Letohrad - 3:6 (Sotolář, Koblovský, Lexman)

Druhý zápas naše mužstvo prohrálo také, ale z mého pohledu došlo spíše k podcenění soupeře, kterého se většinou daří porazit. První šanci měl soupeř, akterou Tonda robinzonádou zlikvidoval. Na druhé straně zůstal sám Marek před brankářem, který si se situací poradil a nedal brankáři šanci 1:0. Vedení mohl navýšit Peškar, který individuálně prokličkoval až ke gólmanovi, vystřelil, ale brankář chytil. Nedáš dostaneš se potvrdilo - soupeř z dálky vystřelil pěkně k tyči 1:1. Naši kluci opět asi znervózněli, neboť nejzkušenější hráč Šimon udělal chybu, kterou Tonda nejdřivě dokázal napravit, ale na dorážku již nestačil 1:2. Ke konci poločasu stačil soupeř z dálky vystřelit tak dobře, že Tonda nedokázal míč chytit 1:3. Když mohl skórovat Aleš, kterému brankář chytil míč a tak skončil i poločas 1:3 v náš neprospěch. Naši hráči na soupeře do druhé půle vlétli a Petr s Ondrou dobývali bránu soupeře, leč marně a z následného protiútoku jsme obdrželi další gól na 1:4, čímž se opět potvrdilo straé známé nedáš dostaneš. Když Pavel přestřelil a na našem vápně zůstal soupeřův hráč úplně bez dozoru, měnilo se skóre opět v náš neprospěch 1:5. Další steč soupeřovy brány, v provedení Šimona a zakončená Alešovou střelou mimo bránu, nedopadla dobře. Naopak Bohouš tečoval střelu soupeře na kterou Zdenda nemohl reagovat 1:6. Ke konci zápasu se konečně prosadili i naši hráči a kosmeticky upravili nepříznivé skóre. Nejdříve nahrál Ondra Kubovi před odkrytou bránu a o chvilku později byl faulován Pavel, který volný kop trefil pěkně pod břevno 3:6.

SKP - Litomyšl - 3:1 (Drozd, Peškar, Lexman

Jediné naše vítězství nad soupeřem, na kterého se klui dokáží vždy nabudit. Na tento zápas jsme udělali menší změnu, kdy se vyměnil Vojta a Milan šel místo něho do obrany. Tah to byl nejspíše geniální, neboť hned v první minutě Marek vyzval Vojtu k úniku a ten zakončil podobně jako Messi - přehodil brankáře 1:0. Následně Markův přímý volný kop našel jen připravenou náruč soupeřova brankáře. Po té Pavel našel před bránou Ondru a ten dokázal zvýšit na 2:0. Pak se v bráně zaskvěl Tonda, když střelu z dálky vyrazil na roh a hbitě odražený míč chytil před dotírajícím útočníkem. Výborný obranný zákrok předvedla Evička, která nenechala útočníka soupeře jít samotného na Tondu a míč u po sprintu ukopla. I proto skončil poločas 2:0 v náš prospěch. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a hned na začátku našel Šimon hlavu Marka, který lehce míč tečoval, přesto měl soupeřův brankář plné ruce práce, aby míč aspoň chytil nadvakrát. Bravurní práci předvedl v bráně Zdenda, který nejdřív chytil těžkou střelu a hned z výhozu našel Marka, který vystřelil, brankář míč vyrazil k Alešovi, který však nestačil vystřelit, neboť soupeřův brankář stačil míč chyit dřív, než Aleš zaragoval. Pak měl několik šancí Ondra, ale dvakrát trefil brankáře (zřejmě si spletl fotbal s vybíjenou...) a jednou netrefil branku. Zdenda pokračoval v excelentní práci v bráně, kdy doslova přiváděl k šílenství soupeřovi hráče. Celkem 3x zasahoval v této fázi hry a tím podržel celý tým. Znovu vybíjenou pak předvedl Ondra, když šel sám na brankáře, naštěstí si odražený míč našel Pavel  a do prázdné brány míč uklidil 3:0. Hned na to náš tým polevil, čehož využil soupeř a vyběhnutého Zdendu s opravdu velkým štěstím (pomocí rotace a snad i větru) si soupeř Zdendu obhodil a míč se dokutálel do brány 3:1. Marek mohl odpovědět, když prioběhl mezi 2 obránci, ale po vzoru Ondry trefil brankáře a následně trefil tyč. Zdenda si následně připsal další dva zákroky po střelách z dálky. Poslední šanci zápasu připravil Pavel pro Ondru, který nedal, přesto si Pavel našel opět míč a umístil střelu ktyči, bohužel gólman dokázal míč chytit.

Turnaj nebyl odehrán špatně, jen jsme neproměnili několik šancí.

Velmi dobře se na turnaji uvedli oba naši brankáři, kdy Tonda udělal jednu chybu a Zdenda dokonce nemohl za žádný gól, který obdržel.

Trenéři