^ nahoru

Starší přípravka - hodnocení sezony 2014/2015

Jak si vedla starší přípravka v sezóně 2014 /15.  

Máme-li zhodnotit sezónu starší přípravky (ročník 2004, 2005), tak můžeme vyjádřit spokojenost. Výkonnost hráčů měla stoupající úroveň a také se rozrostla členská základna na konečných 25 hráčů. 

Po celou sezónu jsme trénovali dvakrát týdně (přes zimu v tělocvičně) a chlapci trénovali s velkým zaujetím a hlavně poctivě. Většina měla minimálně 90 % účast. Během tréninkového procesu si hráči osvojili základy správného rozcvičení a protažení, tělesné zdatnosti (běžecká abeceda, obratnost, rychlost, …) a hlavně pak individuální techniky. Velká část tréninkového procesu byla právě zaměřena na to, aby si „porozuměli“ s míčem a dokázali si s ním vždy poradit podle vlastních představ a při vlastní hře jim „nepřekážel“. 

O tom, že jsem se vydali správným směrem svědčí účast na krajském finále ve Vysokém Mýtě. Tam jsme sice skončili na posledním (10.) místě, ale se všemi soupeři (kromě Pardubic a Hlinska) jsme sehráli vyrovnané zápasy (prohry o 1 – 2 branky), kdy jsme snad byli i lepším týmem. Ale doplatili jsme hlavně na neproměňování šancí a na individuální hrubé chyby v obranné činnosti (jak brankářů,   obránců, tak i útočníků).
Také se někteří hráči úspěšně zapojili do mistrovských zápasů mladší žáků a svými výkony se rozhodně neztratili a přispěli tak k jejich dobrému umístění.
 

Během jarní části soutěže se nám výrazně osvědčila interní soutěž o hráče měsíce a hráče roku. Kluky to ohromně motivovalo ke zdravému soutěžení a také ke správnému chování nejen vůči rozhodčím, trenérům, soupeřům a hlavně pak spoluhráčům. Adeptů na konečné ocenění bylo několik, ale do finální fáze se dostalo kvarteto Lexman, Peškar, Sotolář a Václavek. Rozhodovaly maličkosti, ale hráčem roku se na konec stal Marek Sotolář a zbylá trojice obsadila dělené druhé místo.      

Pokud tedy chlapcům vydrží tréninková píle a poctivý přístup k tréninkovému procesu, bude ve Slovanu o budoucnost dobře postaráno.           

 

 

Trenéři starší přípravky Vladimír Dokoupil, Michal Heger