Pátý turnaj starší přípravky - Litomyšl

Oproti minulým turnajům jsme, díky nemocem (zraněním), tentokrát odjeli jen s osmi hráči. Kluky musíme pochválit za přístup k oběma utkáním, kdy všichni bojují. Začátek prvního utkání jako by kopíroval nepovedený čtvrteční trénink.

SKP Slovan Moravská Třebová - SK Polička 4:3 (3:1)

sestava:   Jan Žouželka -  Jan Bárta, Vojtěch Drozd, Šimon Václavek, Marek Sotolář, Vít Hofman, Jaroslav Kolář, Radek Cápal

branky: Hofman, Bárta, Sotolář, Václavek

V úvodu utkání nás soupeř přehrává díky nepřesnostem v obranné činnosti a špatném přechodu do protiútoků. Asi po pěti minutách se dostáváme do hry a zápas se stává vyrovnaným. Z obou stran je znát snaha o kombinační hru. Ke konci prvního poločasu soupeře přehráváme a ujímáme se vedení. Ve druhém dějství pokračujeme ve výkonu z prvního poločasu, ale neproměňujeme šance (Šimon alespoň pět "tutovek" za celý zápas). Soupeř nás trestá a po chybách srovnává. V poslední minutě zápasu se Šimon konečně trefuje a strhává vítězství na naši stranu.

2´   Gól soupeře  0:1

6´   Honza zahrává přímý kop, soupeř odvrací k Víťovi, který střílí gól  1:1

8´   Dvě vyložené šance Šimona

10´  Honza se dostává k odraženému míči a střílí na 2:1

17´  Marek střílí hlavou gól  3:1

poločas

27´  Po autu soupeře inkasujeme na 3:2

38´  Propadáváme v obraně a soupeř srovnává 3:3

40´  Honza nachází hlavu Šimona, který střílí gól 4:3

SKP Slovan Moravská Třebová - TJ Jiskra Litomyšl 6:0 (3:0)

sestava:   Radek Cápal -  Jan Bárta, Vojtěch Drozd, Šimon Václavek, Marek Sotolář, Vít Hofman, Jaroslav Kolář, Jan Žouželka

Úplně jiné pojetí hry soupeře, který je důrazný v osobních soubojích a využívá fyzických předností většiny hráčů. V prvním poločase využíváme chyb soupeře. Ve dějství předvádějí kluci několik pěkných kombinačních akcí a po zásluze v tomto utkání vítězíme.

6´   Střela Šimona po chybě gólmana soupeře - gól  1:0

9´   Honza Bárta vhazuje aut a soupeř střílí vlastní gól 2:0

11´  Honza Žouželka gól  3:0

poločas

27´   Honza Žouželka přihrává Šimonovi do gólové šance, střela   3:0

29´   Šimon gól   5:0

38´   Samostatná akce Honzy Žouželky 6:0

Celé vystoupení v turnaji lze hodnotit kladně, samozřejmě že individuální chyby v zápase se stanou všem hráčům. Tomu jeden zápas více, tomu méně. Proto kluci trénují a snažíme se zdokonalovat jejich herní projev. Ale nemůže se nám stávat, že herní trénink (tento čtvrtek) proběhne ve stylu odkopnout míč co nejdál (a ještě být za to pochválený), bez snahy o konstruktivní řešení dané situace. Důkazem je začátek prvního utkání, který byl obrazem konce čtvrtečního tréninku.