Sedmý turnaj starší přípravky - Ústí nad Orlicí

Sedmý a zároveň poslední turnaj jsme odehráli na hlavním hřišti v Ústí nad Orlicí. Nastoupili jsme bez tří hráčů základní sestavy a poprvé v této sezóně i s  uzdraveným Erikem.

SKP Slovan Moravská Třebová - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 2:3 (2:2)

sestava:  Antonín Tichý  -  Jan Bárta, Jiří Škrabal, Vojtěch Drozd, Bohdan Karel, Šimon Václavek, Marek Sotolář, Lukáš Burda, Jaroslav Kolář, Erik Ruml

branky: Václavek, Karel

Odehráli jsme utkání ve kterém jsme v první polovině úvodního poločasu měli tolik gólových šancí, které by stačili k vytvoření velmi vysokého náskoku. Bohužel se neprosazujeme v zakončení a soupeř využívá špatné obranné činnosti kluků. Zejména propadáme ve středu hřiště a šikovní protihráči "rozebírají" naše obránce. Druhý poločas je ve znamení snahy obou mužstev strhnout vedení na svoji stranu, ale díky nešťastné brance odcházíme poraženi. Jak konstatovali trenéři soupeřů po minulém utkání (21. 9. - turnaj Ústí nad Orlicí) zápasu by slušela remíza. A kdyby jsme využívali gólové šance tak i vítězství.

3´  Po střele soupeře Tonda likviduje šanci.

8´ Tonda inkasuje tvrdou střelu přímo do obličeje. V bráně zaskakuje Jirka.

10´ Kombinační akce soupeře, která končí dorážkou do prázdné brány.  0:1

11´ Šimon hlavou vyrovnává.  1:1

14´ Bohdan po přihrávce od Šimona zvyšuje na 2:1

20´ Opět krásná kombinační akce soupeře 2:2

poločas

35´ Tondovi vypadává míč a soupeř doráží do prázdné brány  2:3

SKP Slovan Moravská Třebová - TJ Svitavy 5:2 (2:1)

branky: Václavek 4

Utkání proti soupeři, který je velmi důrazný v osobních soubojích. Kluci se s tímto pojetím hry postupně vyrovnávají a ve druhém poločase se i gólově prosazují ( vlastně se prosazuje Šimon).

5´  Šimon gól.  1:0

9´ Soupeř srovnává stav utkání. 1:1

15´ Lukáš střílí do tyče a Šimon doráží.  2:1

20´ Šimon střílí jen do tyče.

poločas

22´ Šimon po Honzově autu střílí gól 3:1.

26´ Akce soupeře - gól  3:2.

30´ Bohdan míjí bránu ve vyložené šanci.

35´ Šimon gól.  4:2

36´ Šimon gól. 5:2

Stejně jako při minulém turnaji se stejnými soupeři v Ústí nad Orlicí (21. 9. - turnaj Ústí nad Orlicí) se klukům nedaří kombinační hra a špatně řešíme přechody do útoků. Zvláště v prvním zápase jsme se mohli poučit od protihráčů, jak je možné efektivně vykombinovat přechod z obrany do útoku. Samostatnou kapitolou je proměňování šancí, kterých kluci hrozně moc zahodí. Na druhou stranu zase kluky chválíme za bojovnost, touhu po vítězství a za kolektivní výkon.