^ nahoru

Ženy

Ženy - SKP Slovan : Kotvrdovice 3:1

SLOVAN SKP-KOTVRDOVICE 3: 1(1: 1)

 

Oravcová- Pospíšilová, Juříková, Ambrozová, Vybíralová- A. Protivánková, Smirnova, Malinková, Hájková- Navrátilová, Chadimová, Širůčková, Němcová, Kozáková, Bačáková.

 

Rozh: Svoboda( Sotolář, Sedlák)

První mistrovský zápas Slovanu v sezoně, navíc v moravské skupině Divize. Domácí vstoupili do zápasu svižně. Hned ve 4. pronikla podél postranní čáry Hájková, balon přistrčila Chadimové a lvice Elsa prudkou ranou z úhlu prostřelila golmanku Jalovou- 1: 0. Ta však v dalším průběhu utkání jalová vůbec nebyla. Mařila jednu šanci domácích za druhou. 8. Hájková vběhla do šestnáctky, odcentrovala a Malinková z pěti metrů trefila břevno. 12. Chadimová sama před Katkou Jalovou, ta čarovala a střelu vyrazila. 14. Malinková v další tutovce donutila ptactvo k odletu do teplých krajin. 17. Němcová, která debutovala v týmu, uličkou vyzvala ke skorování Navrátilovou. Beny opět trefuje brankářku. Nedáš- dostaneš, už omšelé pravidlo se opět projevilo. 32. Romana Čtvrtníčková táhlou střelou do šibenice vyrovnala- 1: 1. 

Ve druhém dějství získával Slovan ve hře převahu. Šance však byly před oběma brankami. 56. Krásná akce Němcová- Smirnova, Navrátilová a Lucka Navrátilová posílá domácí do vedení-2: 1. 72 další atak Slovanu, Eliška Chadimová krásným "volejem" trefuje tyč. 75. Velký závar před bránou domácích. Gól byl doslova na spadnutí. Soňa Malinková na čáře hasí požár, když míč odrazí na břevno, následující dorážku vyrazila Martina Oravcová na rohový kop. Uf, štěstí nás podrželo. 88. Adriana Němcová poslala super centr do šestnáctky z levé strany, na míč naběhla Saška Protivánková, která v těžkém souboji trefila balon náramně- 3 : 1. Tato motorová myš z Bezděčí korunovala svůj parádní výkon razítkem k vítězství. Druhá výhra v mistráku v historii ženského fotbalu v městě byla na světě. Migasův nápad, palačinky od tety Martiny Štaffové, chutnaly po zápase náramně. Holky chyby tam byly, ale zasloužíte pochvalu, hra proti loňsku má už vyšší level. 

zapsal VP