^ nahoru

Ženy

Ženy - Jevišovice/ Mikulovice : SKP Slovan

JEVÍŠOVICE/MIKULOVICE-SLOVAN SKP 4: 0(0: 0)

 

Oravcová-Pospíšilová, Benková, Ebertová, Širůčková- Malinková, Smirnova, Němcová, Hájková- Navrátilová, Chadimová( Bačáková)

Po euforii a pěkném výkonu v prvním kole, nastoupil Slovan v dalším utkání na hřišti v Mikulovicích jen s dvanácti hráčkami z dvace-tičleného kádru. Sedm omluvenek( jedna slečna omluvu neposlala). Děd Vševěd poslal na zem, na skoro polovinu září, nebývalý žár.

Ve sluneční výhni se lépe pohybovala domácí děvčata, která střídala tři hráčky. Ve 4. zachránilo hosty břevno. Domácí ještě několika pokusy minuli cíl. Hra se postupem času vyrovnala. Ataky Slovanu byly však bezzubé, jak ústa osmdesátileté Apačky. Soňa Malinková pronikla do šestnáctky podél brankové čáry, na přihrávku však její spoluhráčky nereagovaly důrazněji. Průnik Saši Smirnové končil slabou střelou. I Lucka Navrátilová nedala střele tvrdší razanci a Jana Hammerová balon odrazila do bezpečí. Začátek druhého poločasu patřil hostům.Ale jen deset minut. Poté nastala pro Slovan doma temna. Za osm minut čtyři banány v síti moravskotřebovských!! 56. Aneta Pospíchalová a v 60. Dominika Černá poslaly balony do šibenic. 62. Terka Šobová nepříjemnou střelou pod nohy, šťastně navýšila skore. Martina se snažila míč zachytit. Sudí ze středového kruhu viděl gól. VAR přítomen nebyl. 64. chyba hostů. Průnik domácích do šestnáctky, srážka Martiny Oravcové s útočnicí. Rozhodčí opět ze středového kruhu odpískal penaltu. Asi byla, ale Martina si po kopnutí do hlavy od průbojné útočnice, odnesla fialovou kérku nad obočím v podobě fajfky Niké.

Slovan měl několik náznaků vstřelit branku, ale dívky si netroufly zakončit akci ani v jasných pozicích. Pochvalu zaslouží v našem týmu Katka Pospíšilová, velká bojovnice. Poprvé hrála v mistráku Barča Benková. Zkušená hráčka předvedla dost dobrých obranných zákroků. Když se sehraje s týmem, bude určitě posilou.

Holky hodně nepovedený zápas. Čtyři hráčky ze základní jedenáctky, chyběly až moc. Jednou na hrušce, jednou pád z toho ovocného stromu. Věřím, že se příště na ten strom hbitě vyšplháme.

VP