^ nahoru

Ženy

👩 Ženy: Líšeň “B” - SKP Slovan 1:1 (0:0)

LÍŠEŇ B-SLOVAN SKP 1:1(0:0)

Oravcová- Kubíčková, Pospíšilová, Němcová, Ebertová, Chadimová, Tůmová- V.Protivánková, A.Protivánková, Malinková, Kozáková, Pudíková- Navrátilová, Benková, Z.Bačáková,

Tak je to tady. I ženský tým se dočkal zahájení soutěže. Tým oproti minulé sezoně omládl.Na "Umělce" v Líšni se představilo hned osm hráček do dvaceti let.A to vysypou v nejbližší době trenéři z rukávu ještě další tři, čtyři hráčky. Co nevidět zasáhne do hry i Saška Smirnová, která pilně trénuje po těžkém zranění kotníku. Tedy další teenagerka. Na pomyslnou lavičku nastávajících maminek usedla po Lucce Vybíralové i naše kapitánka Petra Ambrozová. Lodivodem týmu se stala Nikča Ebertová, která byla na stáži v AS Roma u Mourinha a k družstvu dorazila společně s Bárou a Soňou těsně před výkopem. Tomu předcházelo dilema s barvou dresů. Líšeň nastoupila překvapivě v bílém, jako náš tým. Podle řádů měly mít výhodu volby domácí. Líšeň v obou utkáních s našimi dívkami, která byla sehrána, nastoupila v modré kombinaci. Nakonec nám půjčili líšeňké červené a mohlo se začít. Slovan měl v utkání více balon na svých kopačkách, než domácí. Dělal jim problém odskok míče na umělém povrchu. S "Umělkou” nemáme skoro žádné zkušenosti. V 18.mířila Adriana Němcová z trestného kopu příliš vysoko.Domácí se k zakončení nedostávali. Obraně Slovanu vládla devatenáctiletá Adriana Němcová, hrající na tomto postu v "mistráku" poprve.38 Lucka Navrátilová krásným pasem poslala do brejku Báru Benkovou. Barča běžela sama na golmanku Šárku Skřepskou, ale ta skvěle svůj tým podržela.43 první slibná akce domácích.Zdenka Hladká vybídla vpravo nabíhající Tunde Kaiser, která protáhla Martinu Oravcovou. Buffi však umí. 

I ve druhém poločase měly moravskotřebovské dívky větší procento držení balonu. Do šancí se však nedostávaly. V šestnáctce si navzájem dávaly přednost, nebo mířily mimo terč. V 69 po dvou chybách Slovanu, šla Líšeň do vedení. Nevinnou akci se štěstím zakončila Kristýna Fuxová. V 79.bylo vyrovnáno. Eliška Chadimová krásným, dlouhým pasem poslala do šance Benkovou. Bára tentokrát zakončila akci velmi mazácky-1.1

Závěr zápasu patřil jasně Slovanu. V šancích však měla  mít děvčata více klidu. Po dvou závarech a dorážkách se vytáhla šikovná domácí golmanka Šárka Skřepská. Těsně před koncem napálila svůj projektil do tyče Lucka Navrátilová.Velmi dobrý part sehrála Saška Protivánková. Na pro ni nezvyklém místě, ve středu pole, podala skvělý výkon.Hlavně v obranné fázi vybojovala spoustu balonů.

Chyběla herní praxe.Sice velmi slušně navštěvované tréninky, ale jen pár a to doslova, přáteláků před sezonou je málo.Všechny dívky předvedly dobrý, bojovný výkon. 

zapsal Vašek