^ nahoru

Ženy

👩 Ženy Tasovice -SKP Slovan 1:3 (1:0)

TASOVICE-SLOVAN SKP 1:3(1:0)

Oravcová- Kubíčková, Juříková, Ebertová, Chadimová- Pospíšilová, Němcová, A.Protivánková, Kozáková- V.Protivánková, Navrátilová, Pudíková, Z.Bačáková, Tůmová

Roz-J.Pavlas

Utkání dvou týmů, které získaly v minulé sezoně stejný počet bodů, začalo první akcí domácích. Monika Varhaníková vysunula Terezu Eliášovou, jejíž střelu Martina Oravcová zneškodnila. Ve 12. na druhé straně výborná akce sester Protivánkových, ještěrek, jak je nazývají moravskotřebovští fandové. Domácí obrana v poslední chvíli situaci zvládla.V 18. se dostala k míči domácí kapitánka Monika Varhaníková a její prudká rána pod tyč, posílá domácí do vedení-1:0.V 20.vyzkoušela pozornost domácí golmanky Ivety Dohnalové, Adriana Němcová.Iveta míč na dvakrátr lapila.V 22.Lucka Navrátilová narážečkou poslala do šance Sašu Protivánkovou. Saška mířila z úhlu přesně, ale Dohnalová dobrou reakcí střelu vyrazila.V 34.opět všudybylka Saška trefuje tyč domácí brány.To už má Slovan po prvních zahřívacích minutách jasně hru ve své moci.A branka Tasovic je v jednom ohni.V 35.Velká šance Lucky Navrátilové. Beny však svou "opírací" pravou nohou, bránu netrefila.Ve 44. opět Navrátilová pálí z 18m, Dohnalová si se střelou poradila.Poslední rána poločasu patřila Adri Němcové, Dohnalová má míč v košíku.

 Druhý poločas začal Slovan chvíli ve vlažném tempu.Pak však zahájil stíhací jízdu. Domácí hráčky nestačily pokrývat rychle se pohybující dívky Slovanu. Zejména Viki Protivánková jim svou rychlostí zatápěla.  V 54.Elsa Chadimová poslala krástný, dlouhý pas Adrianě Němcové,ta rychle balon zpracovala a prudce po zemi srovnala stav-1:1. Boži, to bylo boží. 65. Zuzka Bačáková se drala přes obranu domácích, na chvíli ztratila merunu z dohledu, stačila však akci zakončit. Střelu v poslední chvíli srazila obránkyně na roh.Po rohovém kopu pálí Efka Juříková vysoko nad bránu. 76. Eliška Chadimová svou ránou z dálky prořízla vzduch vedle pravé tyče.77. Aďa Němcová vyslala z TK ostrou raketu, ale Iveta Dohnalová předvedla parádní zákrok.V 79. Eliška Chadimová vysunula Lucku Navrátilovou,která obelstila obranu a přízemní střelou protáhla Dohnalovou, která v pádu vytáhla " šůs" na roh.Lucka pak od rohového praporku poslala do vápna padající list, na který si naběhla mezi domácí věže Viki Protivánková, dívka o mašli větší, než popelnice. Škoda, její hlavička mířila vedle levé tyče. Tlak moravskotřebovských amazonek se stále nedařilo přetavit v gólovou střelu. Až v 86.agilní Eliška Chadimová přihrávkou do volného prostoru, poslala do ataku Navrátilovou. Beny si pohrála se svými strážkyněmi a poslala přízemní centr před bránu.Tam vběhla rychlonožka Viktorie Protivánková, která špičkou minikopny strčila balon do sítě. Viktorie-vítězství- to jméno jí patří právem. V 88. Adriana Němcová vykouzlila chuťovku pro Lucku Navrátilovou. Beny si to vychutnala náramnou ránou pod klacek-1:3. Od 60.min se hrálo převážně na polovině domácích. Holky tak to byl nejlepší mač, který jste kdy sehrály. Spousta přihrávek, nechyběly "jedničky", častá střelba. Jen tak dál. Když jsme prostřídali, nebylo to znát, protože i práčata hrála parádně .Velká pochvala pro všech čtrnáct pipinek!

zapsal Vašek