^ nahoru

Ženy

👩 Ženy - FK Hodonín: SKP Slovan 4:0 /1:0/

FK HODONÍN-SLOVAN SKP 4: 0( 1: 0)

Oravcová- Tůmová, Ebertová, Juříková, Chadimová- Pospíšilová, Němcová, Malinková, A.Protivánková- V.Protivánková, Benková /Pudíková, Kubíčková, Kozáková.

Roz: Filipenský

V Mutěnicích, kde se utkání hrálo, nás čekal velmi těžký soupeř. Hodonín hrál v loňské sezoně III. ligu, která byla před sezonou 2022/23 zrušena. Zůstaly tam jen tři týmy. Hodonín se sloučil s divizními Mutěnicemi. Domácí tým má ve svém kádru zkušené hráčky. které hrají fotbal už několik let. Navíc jsou to děvčata atletických postav, některá spíš postav pro úpolový sport. Ale všechna byla rychlá a hlavně umí to s balonem. Ta naše " tíntítka", neměla v osobních soubojích šanci. Neprosadily se ani naše tryskomyši. Už ve 3. se zahrozila Iva Rathouská, nejlepší střelkyně soutěže. V 6. Efka Juříková uhasila požár z brankové čáry. Ve 22. maří velkou šanci Yvonne Jansové, Martina Oravcová parádní reakcí. Ve 22.se už Jansová prosadila. Po pěkné narážečce poslala balon kolem Martiny do sítě-1: 0. Slovan si vypracoval dvě, tři slibné pološance, domácí obrana si s pokusy moravskotřebovských dívek poradila. 

I druhý poločas začal náporem domácích. 56. Rychlou akcí po levé straně, se dostala k míči Iva Rathouská. Její parádní rána políbila spojnicí tyče a břevna a zapadla u druhé tyče do brány- 2: 0. Předtím však míč po dlouhé přihrávce podél lajny, jasně opustil vymezenou hrací plochu. Pomezní byl hodně daleko, tak to mohl přehlédnout. Balon opustil hřiště před naší střídačkou. Slovan si nevypracoval proti velmi dobře hrajícímu soupeři, žádnou šanci. 72. Z hranice šestnáctky pěkná střela Kláry Horáčkové, olízla břevno brány Slovanu. 77. Hostující dívky špatně zareagovaly na chytře zahraný TK domácích za obranu a Klára Horáčková pohodlně zvyšuje na 3: 0. v 84, se konečně dostal do šance i náš tým. Viki Protivánková poslala na zteč Benkovou. Bára se v tísni pokusila zakončit před vybíhající golmankou Denisou Zemánkovou, ale její pokus skončil vedle brány. 90+1. Rychlá akce domácích podél levé lajny, krásný, milimetrový centr, na který si naběhla Yvonne Jansová a její rána z voleje napíná síť-4: 0. Hodonín jasně v utkání dominoval. Slovan nedokázal balon v útoku podržet. Absence Lucky Navrátilové byla znát.

Nejlepší hráčkou zápasu bych označil Ivu Rathouskou.Zkušená fotbalistka s postavou pro judo, však byla rychlá, stále na balonu, hrozila zleva, zprava .V hostujícím týmu uhasila mnoho požárů Efka Juříková. Jo holky, Hodonín s Lokádou Brno je jiný level.

V sobotu nás čeká Třebíč, tak hlavy nahoru a hurá na ně!

zapsal Vašek