^ nahoru

Ženy

👩 Ženy - SKP Slovan : FŠ Třebíč 5:4 /3:2/

SLOVAN SKP-FŠ TŘEBÍČ 5: 4(3:2)

Oravcová- Tůmová, Ebertová, Juříková, Chadimová- Pospíšilová, Smirnova, Němcová, V.Protivánková, Navrátilová, Malinková, Pudíková, Kozáková

Roz:V.Frank(J.Štěrba,R.Ondrejka)

Slovan má na marodce čtyři hráčky, stejný počet se jakžtakž uzdravil na konci týdne. Hned ve 3.Katka Pospíšilová se řítí sama na golmanku, ale v rozhodující fázi si balon příiš předkopla a Havlínová byla z brány velmi rychle a míč zachytila. Soupeř odpověděl střelou vedle brány. 13.Lucka Navrátilová se pomazlila s balonem, přesnou příhrou našla rozběhnutou Adrianu Němcovou a Aďa to ze 17 m umí. Ostrá, přízemní rána napíná síť u pravé tyče-1: 0. 23. Adriana Němcová zahrává od postranní čáry TK.Na balon si odvážně naběhla její jmenovkyně Pudíková. Její nabídku poslala Sonča Malinková tam, kam měla-2: 0.Pak začala řádit v týmu hostí Zuzana Mrňová. Ta když se rozběhla s míčem, byla těžko zastavitelná. V 25.pak střelou pod tyč vsřelila pěkný gól.2:1. 31. Lucka Navrátilová se uvolnila na hranici šestnáctky a její prudká rána míří metr nad bránu. Ve 40. dala o sobě vědět Viki Protivánková. Pláchla obraně, pěknou přihrávkou poslala do šance Malinkovou. Soňa si balon dobře připravila, ale trefila dobře postavenou golmanku Sabinu Havlínovou. Lucka Navrátilová pak zazdila šanci, když už byla brána opuštěná. 42.Zuzka Mrňová přesprintovala polem a zkušeně srovnala stav-2: 2. V nadstavbě první půle Lucka Navrátilová skvěle zpracovala přesný pas Adi Němcové na "jablíčkách" a nekompromisně poslala Slovan do vedení. Beny, parádní koncovka. 
Gól do šatny domácí uklidnil. Druhé dějství začal náporem. V 59. Katka Pospíšilová vtipnou příhrou uvolnila ve vápně Soňu Malinkovou, která nadvakrát procedila balon do brány-4:2. V 62. zahrávala Lucka Navrátilová rohový kop, o balon příkladně zabojovaly Adriana Pudíková a Eva Juříková, "kožené slunce" doputovalo k Malinkové a Sonča ho uklidila s klidem do sítě-5:2. Završila svou premiéru v útoku hattrickem. Zdálo se, že Slovan jede na vlně, ale pak zbytečně dvakrát inkasoval. V obou případech v tom měla prsty výborná Zuzana Mrňová. Nejprve byla v 84.faulována a Julie Košáková z penalty snížila 5:3. V 90. po chybě domácí obrany zdramatizovala zápas loudavou střelou na 5:4.Čtyřminutový přídavek už si domácí děvčata pohlídala.

Tentokráte nevycházely Slovanu kombinace, přihrávky. Hlavně se nedařilo bránit rychlou Mrňovou, která to s balonem hodně umí.Na druhé straně pět vstřelených gólů není špatný počin. I když se vyrobilo mnoho chyb, tři body jsou tři body. V neděli musíme přidat a vyloupit jeskyňky z Moravského krasu.

zapsal Vašek