^ nahoru

Ženy

👩 Ženy- SLOVAN SKP- FK JEVÍŠOVICE/ MIKULOVICE 1: 2 ( 1: 2))

SLOVAN SKP- FK JEVÍŠOVICE/ MIKULOVICE 1: 2 ( 1: 2)

Roz-R.Ehrenberger,M.Sotolář

Oravcová- Tůmová, Smirnova, Ebertová, Chadimová- Pospíšilová, Němcová, Malinková, V.Protivánková- Navrátilová, Benková,Pudíková, A.Protivánková,Kubíčková, Kozáková

Slovan nastoupil v dalším zápase proti silnému týmu, který byl po šesti kolech na druhém místě tabulky. Zkušené hostující hráčky začaly pěkně z ostra. Hned v první minutě předvedly pěknou akci středem hřiště, na balon za obranu si naběhla Terezie Šobová a vtipným obloučkem přes golmanku Martinu Oravcovou poslala tyrkysový tým do vedení- 0: 1. Vyzrálé fotbalistky Jevíšovic/Mikulovic vyhrávaly osobní souboje. Nebylo divu, na jejich straně dívky atletických postav, na straně domácích polovina týmu teenagerky s postavami víly Amálky. Ve 21. rychlá akce hostí po pravé straně, pěkné uvolnění ve vápně, střela, Martina Oravcová stačila rychle srazit "betony", ale na dorážku Dominiky Černé už nedosáhla-0:2. Slovan se oklepal, pomalu se dostával do hry.Pevná obrana Jevíšek, na čele s Monikou Princovou, si svoje teritorium uhlídala.Tak jako v případě úniku Viki Protivánkové.Viky prolétla kolem obránkyň, byla sama před brankářkou, parádní akci chtěla vyšperkovat přihrávkou na spoluhráčky, ty byly dobře pokryty. Ve 40. autové vhazování domácích na pravé straně, Bára Benková se obtočila kolem obránkyně, přihrála Lucce Navrátilové a Beny nádhernou prudkou ránou, která se odrazila od břevna za čáru, snížila na 1:2. Ve 45. pěkná střela Jevíšovic trefila horní díl spojnice břevna a tyče.

Do druhého dějství vstoupil tým Slovanu v lepším rozmaru. Dívky se nezbavovaly balonu odkopy do neznáma, ale od obrany zkoušely kombinovat, přihrávky nacházely tu správnou nohu kamarádky. Rozehrála se Saša Smirnova, hrající na pro ni nezvyklém postu, zadního stopera. Přesnými přihrávkami do stran, zatlačil Slovan soupeře na jeho polovinu.Nedařila se však finální přihrávka. Zbrklost, přemíra snahy a snad i kousek štěstíčka to byly příčiny dovedení slibných akcí k úspěchu.V 62. Bára Benková mířila přesně k tyči, ale golmanka Kristýna Čaňková si se střelou poradila. V 70. Barča Benková po rychlé akci, po pravé straně,poslala balon na nehlídanou Elišku Chadimovou. Elsa v obrovské šanci napálila merunu tvrdě, ale její dráha donutila zbytek ptactva k hromadnému odletu do teplých krajin. Hosté už se do šance nedostávali. Rychlý přístup domácích děvčat k protihráčkám, dobrý pohyb, zlepšená kombinace a jsme hned před bránou soupeře.Klídek v zakončení nám však nedovoluje srovnat skore. V 79.Adriana Němcová dlouhým pasem poslala do brejku Sašku Protivánkovou, která napálila mičudu na bránu, Kristýna Čaňková však předvedla parádní zákrok. Holky ve druhém poločase to byl velmi slušný výkon, za který se stydět nemusíte.

zapsal Vašek