DOLNÍ ÚJEZD - SLOVAN SKP 2:18 (2:9) ml. žáci

KP mladších žáků - Tom, Vanesa, Dominika, Eliška, Tadeáš, Adam, Syky, Christián, Vojta B., Vojta K., Pepa D., Olda, Leam, Šimon, Lukáš, Tr. Lukáš, Aleš Roz: Vojtěch Frank, ŽK : 0:1 (Tadeáš)

Na hřišti "los drnos" nastoupil domácí celek z konce tabulky proti lídrovi soutěže, v čele s nejlepším střelcem Tadeášem Ptáčkem, který dal o sobě vědět hned v 1. a 2. minutě - 0:2. Zaváhání obrany Slovanu potrestal Marek Kusý ve 3. minutě. Hned v 5. Tadeáš prokličkoval obranou - 1:3. Pět minut a viděli jsme čtyři góly. 9. domácí Vincent Fryauf sám před bránou, ale balon netrefil. 10+17+19 smršť gólů z kopaček Tadeáše. Hned dvakrát ho vyslal do brejku kocour Tom přesnými nákopy - 1:6. 22. i v týmu domácích mají skvělého chlapíka. Hráč s číslem 2, levonohý, velmi šikovný William Klusoň, krásnou uličkou vysunul do šance Marka Kusého. Tom však vytáhl parádní zákrok a kopal se rohový kop. Ve 25. však domácí snížili na 2:6. William vtipně vysunul Marka Kusého, který pěknou akci zakončil mazácky. Skóre ve prospěch hostů pak navýšil Tadeáš v 27. 31. 35. minutě - 2:9.

Hned v úvodu druhého dějství načepoval desítku Tadeáš - 2:10. Po chvíli se dostal do šance drzým průnikem Christián, domácí gólman svoji klec uhájil. Dispečer akcí ve středu hřiště, Christián Jarmar, pak ve 38. a 45. připravil chuťovky Tadeášovi a bylo to 2:12. Kanonýr Táďa viděl v 46. ŽK, když si pustil pusu na špacír po faulu, nefaulu. Maminka a rozhodčí mají vždycky pravdu. 48. Tadeášův průlet hřištěm, vtipná přihrávka před bránu a Eliška Jurníčková střílí placírkou svůj první gól u mladších žáků - 2:13. Gólového zápisu se tak  dočkala i nejmladší princezna. V nostalgii jsem vzpomněl na svůj první gól. Je to už šedesát let, když jsem na hnusné, černé hmotě napálil obří kouli hadrovým "šnečkem", v kopačkách se hrát nesmělo, do sítě Mladějova. V 49. zvýšil Tadeáš na 14:2, ale ta reakce po gólu byla Táďo zbytečná, byť to byl důsledek reakce po "žlutidle". Tadeáš se trefil ještě dvakrát a svůj střelecký účet zaokrouhlil na 15. Síť trefil také Christián, který po krásné akci a elegantním zakončení oslavil svůj dobrý výkon. Skóre uzavřel v 65. Adam Ptáček - 2:18. Slovan potvrdil jasnou roli favorita a v čele tabulky má dvoubodový náskok před Lanškrounem. Podzimní část sezóny zakončí na domácím hřišti se Žamberkem.