78_20240416_105547.jpg

Dorost SKP SLOVAN - HOLICE 1:1 (1:0)

KP - DOROST Trnka - Dudáš, Chalupa, Frolo, Jachan, Dospiva (79. Ambroz), Vavřín, Škrabal, Sýkora (71. Strnad), Jílek (46. Weinlich), Vlček (59. Čonka)

Trenér Jan Kačer s asistentem Richardem Škrabalem "vyfasovali" velmi mladý tým. V sestavě jen dva hráči dorazového ročníku 2005. Navíc až na pár výjimek jsou to chlapci subtilních postav, kteří hrají proti vyspělým junákům, v některých případech až o čtyři roky starším. Jsou to utkání našich chroustů proti včelím medvídkům. V tomto zápase, co se týká věkového složení týmů, to bylo fifty-fifty. Slovan měl více ze hry, která se ve většině akcí odehrávala mezi oběma šestnáctkami. Až v nadstavbě prvního dějství si naběhl na pěkně zahraný rohový kop Matyáše Sýkory Bohouš Chalupa a jeho přesná hlavička poslala koženou kouli pod tyč do sítě - 1:0. To je přínos kapitána.

I ve druhém poločase byl více na balonu Slovan. Střed zálohy ovládli Dominik Vavřín a Štěpán Škrabal. v 61. si oba jmenovaní vyměnili balon, Štěpán napřáhl z 22 metrů, ale gólman Ondřej Sedlák vytáhl dobře mířenou ránu na rohový kop. Dominik pak posílal do ataku několikrát krásnými pasy své útočníky, kteří se snažili, ale v zakončení někdy chybělo potřebné štístko. 68. opět Vavřín narazil balon Škrabalovi, gólman Sedlák předvedl další dobrý zákrok. Na druhé straně pálil ve výhodné pozici hostující Lienert nad bránu. V 82. zahrávali hosté TK. Odražený balon se dostal k Vojtěchovi, který střelou za tyč srovnal stav - 1:1. V 84. se dostal po pěkné kombinaci do slibné šance Dudáš, ale gólman Sedlák požár uhasil. 87. další dobrá kombinace domácích. Škrabal předložil míč Weinlichovi, Vítkova střela byla v poslední chvíli sražena. Slovan předvedl slibný výkon a vybojoval první bod v soutěži, který bude jistě povzbuzením v dalších utkáních. Třeba příští víkend v Letohradu.

Žanda