MP - hodnocení sezóny + kemp MP

MP - hodnocení sezóny + kemp MP

HODNOCENÍ MLADŠÍ PŘÍPRAVKY – 2023 / 24

Tak nám skončila sezóna a je čas se za ní ohlédnout a provést její rekapitulaci.

Kádr mladší přípravky (MP) tvořili kluci a holky narození 2015, 16 a dokonce i 17, (když dále napíšu kluci, myslím tím i „naše“ holky). A bylo nás mezi 20 a 25, protože někteří hráči končili, jiní pro změnu začínali. Většina z nich chodila trénovat opravdu poctivě, a hlavně s velkým elánem a nadšením (ale i tady by se někteří měli polepšit). Bohužel nás po celý rok provázely časté nemoci a nachlazení, ale celkově se dá se říct, že když to šlo, tak jsme trénovali opravdu poctivě. O kvalitu tréninkového procesu se starali trenéři Vladimír Dokoupil (VD), Míra Malach (MM) a jako trenér amatér Pepa Sís (PS). Tímto bych chtěl všem trenérům poděkovat za čas a kladný přístup k celému tréninkovému procesu.

V červenci jsme absolvovali fotbalový kemp, který měl, dle hodnocení rodičů a spokojenosti samotných hráčů, velmi vysokou úroveň. V půli srpna jsme pak navázali tréninky na hřišti Slovanu, 2x týdně až do konce října. Po krátkém odpočinku jsme pak začali trénovat v tělocvičnách, opět 2x týdně. Také jsme se zúčastnili několika halových turnajů. A jak nám to počasí koncem března umožnilo, začali jsem trénovat na hřišti. Našim hlavním cílem bylo probudit a dále rozvíjet v našich svěřencích fotbalové geny a dovednosti, aby měli rádi pohyb, a speciálně pak fotbal. Kluci se naučili, jak se správně rozcvičit, zvládli základy běžecké abecedy, obratnosti a individuální techniky s míčem. Velká část tréninků pak byla zaměřena na vzájemné souboje a zápasy 1:1, 2:2, případně pak hra v početní výhodě či nevýhodě. To byl vklad pro samotné turnajové zápasy, kde kluci mohli prodat to, co natrénovali. Krásný na tom bylo, že nedělali rozdíl mezi opravdovým zápasem na turnaji nebo „jen“ tréninkovou hrou, vždycky do toho šli „na plný prdy“ a chtěli vítězit, ovšem ne za každou cenu. Hra fair play byla vždy na prvním místě. Spolu v ruce s tím šlo to, že jsme kladli důraz na vzájemné soužití a slušné chování všech kolem týmu MP (trenéři, hráči, hráčky, rodiče, diváci, …).  

Hodnocení MP-A (r. 2015)
Kádr tvořili tito hráči: Navrátilová, Buriánek, Zemánek, Zich, Svečula, Šolta, Mach, Faršolas, Ruml, Peterka. Kluci se zúčastnili sedmi turnajů a odehráli 21 zápasů na podzim, a to stejné i na jaře. Naše bilance byla 8-1-12 při skóre 109 : 139 (podzim) a 5-3-13 při skóre 109 : 163 (jaro). A jak viděl jejich výkony zápasový trenér MM:

Sezónu i přes větší počet porážek hodnotím kladně. V tomhle věku záleží spíše na výkonu než na výsledcích a na klucích šlo vidět, že mají v sobě morálku trénovat na 100 %. S podzimními výsledky panovala spokojenost, hráli jsme docela dobře a výkony byly vyrovnané. Zimní příprava byla též povedená. Bohužel nástup do jarní sezónu nebyl výkonnostně takový, jak jsem si představoval. Ale postupně jsme se zlepšovali, také docela pomohla promluva "bosse mladší přípravky" (VD). Kluci se opět dostali do standartu z podzimní části a sezónu důstojně odmakali. Takže celkově – pochvala.

Hodnocení MP-B (r. 2016+17)
Kádr tvořili tito hráči: Brynda, Matoušek Jiří, Sedláček, Richterová, Sís, Suchý, Amort, Davidová, Pivka, Matoušek Tomáš, Duží. Kluci se zúčastnili sedmi turnajů a odehráli 21 zápasů na podzim, a to stejné i na jaře. Naše bilance byla 0-1-20 při skóre 60 : 183 (podzim) a 2-0-19 při skóre 72 : 207 (jaro). A jak viděl jejich výkony zápasový trenér VD:

Podle statistiky by se dalo říct „katastrofa“. Ale já to tak černě neviděl. S těmi nejlepšími jsme se opravdu měřit nemohli, ale ve většině zápasů jsme byli vyrovnaným soupeřem. O lepší výsledky jsme se připravili inkasovanými lacinými brankami (většinou po naší špatné rozehrávce a často také při našem bezhlavém útočení, kdy kluci zapomínali na zadní vrátka) a spoustou neproměněných vyložených šancí. Důležité také bylo, že jsme vždy poctivě střídali všechny zúčastněné hráče, bez ohledu na výkonnost a výsledky. Vždy byl pokyn „všichni útočíme, všichni bráníme“ a „pořád se hraje, jako by to bylo 0:0“. Základ mají kluci dobrý a teď to chce již jen jediné – poctivě trénovat, trénovat, a ještě jednou trénovat. Takže kluci velké poděkování a pochvala za celou sezónu, to platí i pro 2015.

A ještě hodnocení trenéra amatéra PS:
Nejsem odborník na hru ani trénování, tak za mě spíš pár slov ke klukům a možná trochu i k vám rodičům. Je důležité, a o to se snažíme i my trenéři, v klucích podporovat samostatnost. Je potřeba, aby se kluci uměli sami obléci podle počasí, zavázat si boty nebo se jít nasvačit, když je chvíle volna mezi zápasy. Říkám to proto, že to někteří ani teď nedokážou… I tomuhle je má týmový sport naučit a potřebuji k tomu i podporu Vás rodičů. Další věc, je apel na Vás… je mezi Vámi spousta nadšenců do fotbalu a bylo by dobré, kdybyste se mohli zapojit do tréninkového procesu a někdy mě případně vystřídat. Fajn prázdniny přeji.

A ještě dvě výzvy na závěr:

  1. Jestli by se chtěl někdo aktivně zapojit do tréninkového procesu MP, tak bude vítán a budeme rádi, když mezi nás přijde a posílí naše řady. A mohou to být i laikové – rodičové (tatínci, ale i maminky).
  1. Samozřejmě jsme otevřeni dalším adeptům fotbalu ročníků 2015, 16, 17 a mladším. Nebojte se a přijďte mezi nás.

Trenéři MP Vladimír Dokoupil (VD), Míra Malach (MM) a Pepa Sís (PS)

A již příští týden startuje Kemp přípravek a zde je jeho program.
Konečné informace o kempu SP + MP

Nástup: středa10.7. 15.30
Konec: neděle 14.7. 17.30
Oblečení s sebou každý den: tenisky, triko, kraťasy, teplákovou soupravu, ponožky, malý batoh.
Věci na kemp: kopačky, stulpny, trenýrky, triko, ponožky, pantofle, šusťákovku, sportovní láhev na nápoj, plavky, ručník, sprchový gel. Toto vše nejlépe do fotbalové tašky zvlášť, kterou necháme po čas kempu v kabině. Dobré je mít věci podepsané. Každý den končí povinnou hygienou!!!

Kartičku zdravotní pojišťovny - (kopii ať má každý hráč u sebe, v případě potřeby bude použita)
Platba kempu 1600,- Kč (do konce června, nejlépe EOS, jinak hotově bez dokladu)
V případě hrubého porušení nepsaných pravidel kempu (opakované neposlouchání, nevhodné chování v kolektivu, sprostá mluva, … ) může být účastník z kempu vyloučen a to bez finanční náhrady.
Peníze na útratu klukům: dle uvážení

Program kempu:

Středa: 15.30 – 17.30 nástup na kemp + tréninková jednotka + organizační věci (vyplnění        
                                                        formulářů = účast rodičů nutná)
            18.00 předání rodičům

Čtvrtek: 8.00 –   9.00 nástup na kemp, příprava na trénink
9.00 – 11.30 tréninková jednotka
11.30 – 12.00 oběd + odjezd do Litomyšle, autobus je objednán na 12.00
13.00 – 15.30 Fotbalpark Litomyšl - tenisky nebo turfy, NE kopačky !!!!
16.30 – 17.15 zdravověda (paní doktorka Zemánková)
17.30 předání rodičům

Pátek: 8.00 –   9.00 nástup na kemp, příprava na trénink
9.00 – 11.30 tréninková jednotka + fotbal 1:1 v kruhu
11.30 – 12.00 oběd
13.00 – 15.00 aquapark
15.00 – 17.00 tréninková jednotka + fotbal 1:1 v kruhu
17.30 předání rodičům

Sobota: 8.00 –   9.00 nástup na kemp, příprava na trénink
9.00 – 13.00 cyklovýlet + hry + oběd
13.00 – 14.00 volná zábava, Relax
14.00 – 16.00 tréninková jednotka / aquapark (podle počasí)
16.00 – 17.00 volná zábava, hry, zdravá výživa (VD1 + VD2)
17.30 předání rodičům

Neděle: 8.00 –   9.00 nástup na kemp, příprava na trénink
9.00 – 11.30 tréninková jednotka
11.30 – 12.00 oběd
13.00 – 15.00 aquapark
15.00 – 17.00 tréninková jednotka (soutěž ve fotbalových dovednostech)
17.30 ukončení kempu, předání rodičům

Časy a program jsou orientační, dle počasí se můžou měnit.
Po celý kemp budou mít kluci malé svačiny a pitný režim k dispozici.

A na závěr poslední informace: tréninkový proces opět začne26.8. 2024, podrobnosti zde budou včas uvedeny.