83_20240429_221028.jpg

Muži A SLOVAN SKP - ČESKÉ HEŘMANICE 8:2 (3:0)

Schreiber – Sotolář (74. Ondrejka), Žouželka, Šatník, Mikšánek, Lexmaul, Smékal, Škrabal, Václavek, Lexman, Lébiš (55. Kolář) ROZ: Frank (Hořínek, Hájek), DFA. Pavlas, 65 diváků, SNB 13:7, SM 3:1, Rohy 8:3, Fauly 9:15, ŽK 1:6, ČK 0:1 (82. Jeřábek)

Slovan stále není kompletní. V tomto utkání chyběli Šmerda, Schütz, Bubela, J. Štaffa. Naopak už nastoupil velezkušený "stréc" Roman Šatník. První šanci měli hosté. Na centr Pánka si naběhl Uher, hlavičkoval Schreibrovi do protipohybu, ale gólman domácích stačil balon vyfackovat do bezpečí. V 8. šance na obou stranách. Nejprve Lexmaul nezužitkoval centr Smékala. Z protiakce Uher sám před bránou netrefil míč. 17. Lexman s Lexmaulem si navzájem přes celou šířku hřiště dvakrát vyměnili balon, poté Lexman přiklepl Škrabalovi - prásk balon v šibenici - 1:0. 20. souboj Lexmana s obráncem ve vápně Heřmanic posoudil sudí jako faul hostujícího hráče - penalta. Hosté asi po právu protestovali. Smékal - 2:0. 25. agilní Lexman si pohrál s obranou hostů, do šestnáctky poslal přízemní centr, do kterého vložil svou dlouhou haksnu Václavek a špičkou kopačky poslal koženou kouli do sítě - 3:0. Pavel Lexman čaroval i ve 29. To posadil na trávu jednoho strážce, druhého oběhl, jeho nabídku však Lébiš netrefil. 39. Slovan hrál s chutí a nedal hostům čas na oddych. V 39. Lexmaul krásně zalepil balon, rychlá střela z otočky prosvištěla nad bránou.

V druhém poločase hosté nestíhali ještě víc než v prvním dějství. 48. Lébiš vyháčkoval akci pro Václavka, který s jistotou navýšil skóre - 4:0. Nudící se Schreiber byl probuzen v 54. Po chybě domácích na levé straně nadvakrát pokazil radost hostujícím útočníkům. 56. akci na jeden dotek Lexman, Škrabal, Václavek chybělo přesnější zakončení. 58. Lexman se Škrabalem připravili chuťovku pro Koláře - 5:0. Slovan si pak vybral hluchou desetiminutovku. Hosté v 60. a 63. zásluhou Jeřábka dvakrát udeřili - 5:2. Slovanisti ale dál přitápěli pod kotlem jak staří čerti. 71. dlouhý nákop za obranu, Václavek ještě úspěšný nebyl, ale Mikšánek pohodlně - 6:2. Další pěknou akci domácích zastavila obrana hostů za hranou pravidel, ale píšťalka rozhodčího mlčela. Ta se ozvala v 76. když obránce Heřmanic máchl kosou jak Béda Trávníček v reklamě a kopala se penalta. Václavek nezaváhal a završil Hattrick - 7:2. V 82. viděl hostující Jeřábek druhou ŽK = ČK a šel pod sprchy dřív, než ostatní. 87. nepodařená "kleine haus" domácích, Poté Škrabal běžel sám na Schreibera, ale "Majkspaidy" svou dlouhou nohou požár uhasil. 88. Jan Lexmaul si povodil protihráče a vybídl ke skórování Lexmana, který v zápase čtyřikrát asistoval. Skvělou nabídku Pája využil - 8:2. A JE TO! Trefil se i nejlepší hráč utkání.

Perfektní práce borci. Domácí divák měl úsměv na lící. A jak se říká, kdyby neměl uši, směje se kolem dokola. Příští štace - "Králíci", tak hurá do boje!

Žanda