76_20240409_130139.jpg

Muži A. SLOVAN SKP - POLIČKA 5:0 (3:0)

Schreiber - Václavek, Šmerda, Žouželka, Mikšánek (65. Kalus), Lexmaul, Smékal, J. Štaffa, Lexman, Lébiš (78. M. Štaffa), Škrabal (54. Kolář) Roz: Zerzáň (Šimek, Hrubý), SNB 11:0!, SM 4:3, Fauly13:9, Rohy 9:1, ŽK 1:2 (Lexman - Mužík,T, Švec), ČK 0:1 (43. Pavliš), 160 diváků

Slovanu chyběli zraněný Schütz a Bubela (natáčení Ano, šéfe!). Trenér Petr "Pep" Václavek vyslal za letního počasí do boje hodně mladou squadru. První se osmělili hosté, když ve 4. pálil Mužík nad bránu. O minutu později jásali domácí. V 5. předvedli nacvičenou akci z pátečního tréninku, když Škrabal vydláždil uličku Lexmanovi a Pája si drzou kličkou poradil s gólmanem Ehrenbergerem - 1:0. Slovan měl hru pod kontrolou, hosty k balonu moc nepouštěl. 31. J. Štaffa prostrčil balon do šance Lébišovi, Ehrenberger byl z brány včas a požár uhasil. Hodně emocí přinesl závěr poločasu. Ve 43. fauloval už v šestnáctce Pavliš. Rozhodčí nařídil penaltu a Pavliš musel po ČK pochodovat do sprch. Libor Lébiš skóroval, ale Ehrenbergerovi moc nechybělo, aby míč vytěsnil. Nestalo se - 2:0. V nastavení Lébiš vtipně vybídl ke skórování Škrabala a ten zavěsil - 3:0.

V úvodu druhého dějství se o slovo přihlásil Mužík, jeho pokus dopadl stejně jako v úvodu duelu vysoko nad bránou. 59. Lexmaul, kterého by nechytil ani slavný lovec Pampalini, vlétl do šestnáctky, naservíroval loženku Lébišovi, ale kopal se jen roh. Domácí ho rozehráli nakrátko, na Lexmanův centr vyskočil Lexmaul a balon z jeho hlavy končí v pravé šibenici - 4::0. 79. Kalus postupoval s balonem středem hřiště, obránce Poličky mu balon otřel o jeho ciferník, rychlou reakci předvedl opět Lexmaul a střelou za tyč 5:0. Rukavice, tedy pět prstů je na světě. 86. další zdařilá akce domácích mladíků. Václavek však vzhledem ke své postavě vyslal hodně slabou střelu. 89. opět řádili "Lexíci". Lexman hledal centrem Lexmaula, který trefil tyč. Polička nevyslala na bránu domácích ani jednu střelu. Hoši, tak to byla dobrá práce, kolektivní výkon celé party. Za týden hurá do Proseče.

Žanda