100_20240610_224501.jpg

Muži A SLOVAN SKP - SK ZÁMRSK 3:2 (0:1)

Schreiber, M. Štaffa, Šatník, Sotolář, Bubela (75. Bambušek), Lexmaul, Smékal, Václavek, Škrabal, Lexman, Kalus (51. Šmerda), 110 diváků Roz: Bleša (Frank, Hájek), SNB 12:4, SM 6:3, Fauly 19:15, Rohy 6:4, ŽK 0:6

Máme zde poslední utkání I.A třídy a v něm si to rozdají lídr soutěže Zámrsk s druhým celkem v pořadí, Slovanem SKP. Hosté žehrali, že přijeli jen s jedenácti borci. Hlavně chyběl nejlepší střelec soutěže Rožek (24 g). Ale i domácím chyběli čtyři hráči ze základu. V 9. Lexman proběhl po levé straně, nachystal si merunu na obstřel, kožená koule prolétla dvacet cm vedle tyče. 17. domácí nepohlídali pěknou akci Zámrsku, Houžvička odcentroval od postranní čáry do šestnáctky, kde si na balon naběhl Bálek a jeho "trkanec" pod víko znamenal vedení hostů - 0:1. 21. Smékalův TK prolétl opět kolem tyče do zámezí. 24. zkušený celek hostů přechytračil střed pole Slovanu, situace 2 na 1, ale Bálkovu nabídku zkušený stréc Šatník přečetl a skluzem požár uhasil. 45+1. závar před bránou hostů, Škrabalova střela byla zblokována řadou těl a ani následná rána z klubka hráčů cíl nezasáhla. Balon s tečí jen práskl do tyče a kopal se jen roh. Na roh Lexmana si naběhl Šatník, který mířil hlavou přesně, ale golman Syrový byl u tyče včas a vykouzlil parádní zákrok.

49. druhá půle nezačala pro domácí šťastně. Na TK z levé strany si naběhl nehlídaný Novák a navýšil skóre ve prospěch hostů - 0:2. Slovan druhý gól neposlal do kolen. Naopak získali pevnou půdu pod nohama a předvedli několik dobrých akcí. 59. Škrabal vyslal na zteč krásným pasem Lexmaula, ten prolétl polem, dobře vystřelil, leč gólman Syrový vytáhl střelu, která mířila pod tyč na rohový kop. Roh Smékala, centr však přičísl našim borcům pěšinky na hlavách. 62. Bubela vyslal z 22 m dobrý šůs, Syrovému míč vypadl, dorážku Lexmana si však pohlídal a srazil balon na roh. 71. Lexmanův skvělý pas na Sotoláře. Marek v hraničním, ofsajdovém postavení míč zalepil, udělal pár dlouhých kroků a zakončením po zemi kolem gólmana zamířil přesně - 1:2. Hosté se vyžadovali odpískání ofsajdu, ale z mého postavení, na balkoně, bylo postavení pravého obránce Zámrsku blíže k bráně než postavení Sotolářovo. I VAR by měl těžkou volbu. 76. Lexman unikl po křídle, nabil Smékalovi, ale ten napálil balon s razancí pšouku slimáka a Syrový neměl těžkou práci. Hosté se osmělili až v 78. Kanonýr Jiráský trefil volejem obránce a kopal se jen roh. 82. TK Lexmana. Pája ohřál oběd v žaludku jednomu hráči ve zdi. 84. agilní Lexman přešel přes tři hráče, koncovka se nepovedla. 85. Lexmaul si zahrál s obranou hostů na "slepou bábu". Jednoho hráče oběhl zleva, druhého "pocém kam jdeš" a poslal mňamku před bránu, kde byl Bambušek - 2:2. 89. Václavek se vydal do mlýnice těl ve vápně, byl faulován a sudí ukázal na bílý puntík. Hosté se k němu slétli jak vosy na bonbon. Sudí Bleša jim vlétl do kožichu. Utvořil se hrozen hráčů a nastala mela. Nakonec se kluci přestali "kočkovat" a Smékal si postavil balon. Jako správný kapitán nedal Syrovému ani "čuchnout" - 3:2. Při rozehře se kohouti opět do sebe pustili. Po chvíli vše utichlo a rozhodčí utkání ukončil. Slovan vítězstvím udržel snové druhé místo, znamenající návrat mezi elitu Pardubického kraje. Borci blahopřání pro velmi mladý tým, tvořený z hráčů líhně Slovanu.

FOTOGALERIE zde:

1: Zámrsk 61

2. SLOVAN 53

3. Ústí n. O. B 50

Nejlepší střelci soutěže: Emanuel Rožek (Zámrsk) 24, Michal Jiráský (Zámrsk) 22.

5. Jan Lexmaul 14, 8. Pavel Lexman 12

Asistence: Lexmaul 14, Lexman 13, Škrabal 10

Schreiber 5 čistých kont

nejvíce zápasů Škrabal a Lexmaul 26, Schreiber, Václavek, Žouželka, Smékal, Lexman 25

ŽK Václavek, Škrabal 6

ČK Škrabal, J. Štaffa

Žanda