87_20240513_135720.jpg

Muži A SLOVAN SKP - SOKOL DOLNÍ ÚJEZD 3:1 (1:0)

Schreiber - J. Štaffa (62. M. Štaffa), Šmerda, Žouželka, Mikšánek (69. Kolář), Lexmaul (85. Ondrejka), Smékal, Škrabal, Václavek, Lexman, Lébiš Roz: Hrubý (Zbudil, Popp) - SNB 10:3, SM 8:2, Rohy 6:1, Fauly 8:13, ŽK 0:2 (Drahoš, Novotný), 85 diváků

Slovan hned od počátku utkání svého soupeře přehrával. Hráči si rychle předávali balon a vypracovali si šance. V 9. Lexmaulův centr zprava napálil z těžké pozice Lexman do semaforu gólmana Pravce, odražený balon napálil Václavek prudce vedle brány. 12. další Tuti Fruti Václavka. Šimon napálil balon nepříliš dobře, cíl netrefil. Jeho bambitka naplněna slepými náboji. 16. Lexman si navedl balon před šestnáctku a svižnou střelou zamíchal Pravcovi polední guláš. 22. Škrabalovo zakončení mělo parametry, ale střele chyběla větší rychlost. Hostující Štarman si to na hraně ofsajdu metelil mezi stopery domácích, balon se mu však zamotal v souboji a bylo po šanci. 30. Škrabal umetl Lébišovi cestičku do další šance. Gólman Pravec vystrčil svou dolní končetinu včas a požár uhasil. 35. parádní akce domácích na jeden dotek. Balon oběhl velmi rychle trojúhelník, na jehož hrotu byl Václavek z druhé vlny. Jeho střela však měla výšku tsunami a rána skončila vysoko nad bránou. Šimon v poločase hlásil: "kouči cíl jsem netrefil, ale třikrát řádně vystrašil! ". V 38. další kolotoč domácích Václavek, Lexmaul, Lexman a zakončující Škrabal minul bránu o fous. 42. TK domácích, Lexmanova pumelice vyprášila rukavice gólmana Pravce. Ve 43. konečně udeřilo. J. Štaffa s pomocí teče vybídl k ataku Lexmaula a Jan křížnou střelou za háčky zadní tyče napálil balon náramně - 1:0.

Nástup do druhého poločasu a navýšení skóre pro Slovan. J. Štaffa přiklepl balon Lébišovi a Liborova levajda se nemýlí - 2:0. 57. Patrik Mikšánek po akci Lébiše zvyšuje na 3:0. Patrikův třetí jarní pozdrav, odměna za dobrou práci. Slovan si pak vzal chvilku na vydechnutí z rychlého tempa, parného odpoledne. Hosté toho hned využili. Nejprve Schreiber zablokuje atak z pravé strany, ale v 62. se před Vanatem otevřela autostráda, po které se proběhl a pohodlně akci zakončil - 3:1. v 67. agilní Václavek slibná akce, ale Šimonovi dnes nebylo přáno. 70. Kolář s Lébišem ještě mohli přidat na šňůrku další korálek, ale zakončení nenalezlo ten správný cíl. Vítězná jízda pokračuje. Příští víkend v Žamberku další výzva. Slovan drží 2. místo před rezervou Ústí, které přehrálo jasného lídra ze Zámrsku 2:0.

Žanda