93_20240528_145730.jpg

MUŽI A SLOVAN SKP - TJ SVITAVY B 3:0 (1:0)

Schreiber - Václavek, Šmerda, Žouželka, Mikšánek (82. M. Štaffa), Lexmaul, Smékal, Škrabal, J. Štaffa (60. Sotolář), Lexman, Lébiš (84. Kudyn) Roz. Lukášek (Popp, Kudyn), SNB 9:2, SM 7:3, Rohy 7:2, Fauly 7:11, ŽK 1:1 ( Šmerda - Ovad), 110 diváků

Okresní derby začali domácí zhurta. Lébiš se proháčkoval obranou hostů, předložil balon Lexmaulovi, který koženou kouli netrefil. 3. Škrabal se svižně proběhl středem pole, merunu přiťukl do uličky Štaffovi. Jarda trefil dobře vyběhnutého gólmana Ťapajáka. Po chvíli zahrával TK od postranní čáry Smékal. Na míč si dobře vyskočil Lexman, zakončení hlavou přelétlo horní tyč. 15. Pája Lexman si poradil s obráncem, poslal přízemní centr do vápna. Do dráhy míče vložil nohu Lébiš, Ťapaják střelu vytáhl na roh. Poté začal úřadovat Svatý Petr. Začal kropit matičku Zemi velkým přívalem vody. Navíc se přidal i Perun, který se nenechal zahanbit a vypustil z olověných oblak hromy, blesky. Ve 21. Lexman přelstil svého strážce, střelu z úhlu nasměroval vedle brány. 25. Škrabal pěknými kličkami "opil" dva soupeře, oslovil Václavka. Tomu se střela moc nepovedla a stala se kořistí Ťapajáka. 30. hosté dali o sobě vědět až po půlhodině hry. Střela z dálky nemohla Schreibera vyrušit z klidu. 35. největší šance hostů v prvním dějství. Na centr zprava si naběhl Palatka, který vystřelil "z jedné" hodně tvrdě, leč nepřesně. 43. závar ve vápně Svitav, několikrát odražený balon se vykulil před Štaffu a Jaromír šikovně otevřel skóre - 1:0. Slovan byl více na balonu, vypracoval si i dost šancí.

I ve druhém dějství měli více ze hry moravskotřebovští. 52. na roh Smékala si naběhl agilní Škrabal. Jirka krásným volejem nechal vyniknout gólmana Ťapajáka, který vytáhl ránu na rohový kop. 55. gólman hostí lapil i střelu Lébiše mířící doprostřed brány. Za silného deště a hromobití šel Slovan za svým cílem - za vítězstvím. 70. Libor Lébiš vybídl k zakončení Václavka a Šimon napálil balon tam, kam měl - 2:0. 79. další pěkná akce domácích, ale Lébišova rána jen zazvonila do tyče. 80. Lébiš se přece jen dočkal. Lexmanova přihrávka "měla oči" a Libor podtrhl účet utkání 3:0.

Trenérem rezervy Svitav je Martin Komoň, který zanechal ve Slovanu nesmazatelnou stopu v roli hráče i trenéra.

Slovan ještě čekají dva zápasy. Příští víkend v Jablonném a soutěž uzavře velkou výzvou na domácím hřišti proti jasnému lídru ze Zámrsku.

Žanda