Muži B SLOVAN SKP B - LANŠKROUN B 4:2 (2:2)

I. B. tř. muži - Tr. Petr Václavek, as + VM Lukáš Pospíšil Potáček – Kopal (46. Vavřín), Sotolář, Kudyn, Ondrejka (88. Plát), M. Štaffa, Kalus, Kolář, Blaško (66. Straka), Polák (79. Doseděl), Tesař (69. Sedlák) Roz. Doskočil (Saňák, Hock), 100 diváků, SNB 5:9, SM 3:6, Rohy 3:1, Fauly 9:9, ŽK 3:1 (Kolář, Ondrejka, Sotolář - Popelář)

Novopečený děda, trenér Václavek, nominoval místo zraněného gólmana Tichého na důležitý post fotbalového všeuměla Martina Potáčka. Ten hned ve 2. minutě čelil penaltě, kterou zahrával Krejčí. Potáček přísným, uhrančivým pohledem zmátl exekutora, který poslal střelu do tyče. 6. Kolář se dobrým manévrem dostal do zakončení, ale přízemní střela bránu o fous minula. V 8. v šanci domácí Tesař, zařízení netrefil. Ve 14. agilní Tesař unikl po křídle, dobře mířenou přihrávku před bránu však včasným vyběhnutím lapil gólman Polanský. Ve 21. se už radovala domácí aréna. Odraženou střelu Kaluse poslal vtipným obloukem přes gólmana do sítě Dominik Tesař. Ve 23. čaroval Martin Potáček, když včasným vyběhnutím chytil tutovku Michala Marka. 25. dobrá akce Tesař - Polák, domácí kapitán opřel zakončení do obránce. 33. pěkná kombinace hostů, která zaváněla ofsajdem, byla zúročena Markem do prázdné brány - 1:1. V 36. se blýskl dobrým atakem Kolář. Vystihl přihrávku lanškrounských, prolétl polovinou hřiště a zkušeně podél gólmana zavěsil - 2:1. 40. minuta a je srovnáno. Na prudký centr Marka si naběhl Krejčí a trefil přesně - 2:2. Poslední minuta první půle a po ruce Sotoláře kope Lanškroun druhou "pentli". Balon si postavil Hymr, ale my máme v bráně Potyho. Tygřím skokem k pravé tyči balon vyrazil a s pomocí obránců zabránil i dorážce. Gólman Potáček po čtyřiceti minutách zamkl bránu a zahodil klíč.

Slovan vzhledem k postavení v tabulce potřeboval bodovat naplno. v 50. Jan Blaško nádherně poslal do brejku Tesaře a Dominik z jedné propálil Polanského - 3:2. Na druhé straně se ocitl v náznaku šance Ďuriš, ale mířil příliš vysoko. 71. hosté faulovali třicet metrů od brány. Míč si postavil Marek Sotolář a raketou Země - vzduch trefil přesně - 4:2. Krásná rána. V závěru se dostali do šancí i hosté. Nejdříve pokazil radost Pecháčkovi "kliďas" Potáček a v poslední minutě trefil Popelář horní tyč zamčených vrat. Chlapi solidní výkon, ke kterému dopomohl třebovský Neuer Martin Potáček nejen svými zákroky, ale i parádními pasy na své spoluhráče. Příští víkend čeká naši rezervu důležité utkání v Březové.