22_20230910_130724.jpg

SLOVAN SKP A - FK SKUTEČ 2:5 (1:3)

Tichý - Kolář (64. Škrabal), Schutz, Žouželka, Bubela, Lexmaul, Šmerda, Smékal, Lexman, Bambušek (73. Herasymenko), Václavek Roz: Vojta (Kovář, Hájek), SNB 7:11, SM 5:6, Rohy 7:6, Fauly 10:10, ŽK 2:3, diváci 180

Slovan nastoupil k páté rundě bez gólmana Schreibra a zraněného Lébiše. Hned ve 4. Talácko dvakrát po sobě poslal balon skotačit po břevně domácí branky. 6. - Bambušek sám před gólmanem Koubou, ten však šanci domácího hráče zmařil. Minutu poté roh Smékala, hlavička Šmerdy cíl těsně minula. 12. - po rohu domácích se balon vykulil před šestnáctku, Bambuškova pumelice končí vysoko v korunách stromů. 18. - Bambuškova bambitka asi zanášela, protože další jeho šůs končí nad bránou. 22. - Tichý si dovolil kličku před hostujícím forvardem. 29. - nedomluva stoperů Slovanu, Čermákův vysoký oblouk bránu přeletěl. 31. - akci Novotného s Čermákem maří dobrý zákrok gólmana Tichého. 32. - další nedůraz v obraně domácích potrestal Čermák - 0:1. 34. - mladík v bráně Slovanu se vydal na výlet až k postranní čáře, hostující hráč byl u míče dřív a jeho centr uklidil Felkl hlavou do prázdné klece - 0:2. 40. - dobrá Lexmaulova přihrávka do vápna Bambuškovi, který byl faulován - penalta. Smékal s přehledem - 1:2. 41. - hned po rozehře Talácko nachytal na hruškách Tichého střelou země – vzduch ze středového kruhu - 1:3. Myslím si, že by nachytal i zkušenější golmany než je debutant Tichý. Ten pak ve 44. vyrazil další střelu Talácka ze šestnáctky.

V 57. útok Skutče podél postranní čáry, centr Novotného, domácí nezavřeli zadní vrata na vzdálenější tyči a Čermák z voleje trefil balon přesně za háčky - 1:4. 60. - po chybě Šmerdy se opět ukázal Talácko. Bombou o břevno zvyšuje na 1:5. 62. - Tichý vyboxoval další štiplavou ránu nejlepšího muže zápasu Václava Talácka. 72. - závar před bránou Skutče, několikrát odražený balon poslal Lexmaul do sítě - 2:5. 78. - Kouba se prolétl vzduchem a šance domácích končí jen rohovým kopem. 88. - na druhé straně Novákova přízemní střela políbila levou tyč domácí brány. Mladý domácí celek vyrobil mnoho chyb, ale zápas i za nepříznivého stavu nevypustil. Rozhodčí se objevuje v zápasech letos přesně 150 let. Jistě to nebylo poprvé, kdy hráči a obecenstvo některé jeho verdikty nechápali.

Žanda