42_20231002_152134.jpg

SLOVAN SKP B - SOKOL KUNČINA 0:2 (0:2)

Tisovský, M. Štaffa, Štrajt, Sotolář, Matoušek (46. Herasymenko), P. Mikšánek, Kudyn, Škrabal, Blaško, Štěpánek (83.Malach), Sedlák (46. Polák) Roz: Popp (Lukášek, Petrásek), Del: Teplý, SNB 3:8, SM 6:7, Fauly 16:17, Rohy 8:6, ŽK 3:2 (Sotolář 2, Štěpánek, Pagáč, Spálenský) ČK Sotolář 44 min.

El clasico, derby blízkých rivalů začalo šancí domácích. Škrabal vysunul Štěpánka, ale Pedro mířil vysoko. Na druhé straně A. Kaláb pohrdl šancí. Skóre se měnilo ve 12. L. Kaláb přistrčil chytře balon M. Kudynovi a sedmnáctiletý teenager se nemýlil - 0:1. Následující minuty si pronajala Kunčina. Pagáč ani Adam Kaláb však terč netrefili. V 36. si naběhl na pěknou průnikovou přihrávku O. Brychta. Střelou ze šestnáctky orazítkoval spojnici tyče a břevna. O odražený balon svedl souboj se Sotolářem. Tento střet posoudil rozhodčí jako faul domácího stopera - penalta. Navíc dostal Marek ŽK. Zkušený plejer Jan Spálenský s jistotou navýšil skóre pro hosty 0:2. Ve 42. Štěpánek vyhrál souboj s obranou hostů, merunu poslal do levé tyče. Kutálející se kožený nesmysl se na brankové čáře stal kořistí gólmana Hutiry. V závěru poločasu fauloval daleko od brány Sotolář, hrající pod žlutým varováním. Pan Popp mu nabídl pohled do žluti ještě jednou a Marek po ČK odpochodoval do sprch. Babí léto vlilo více energie do žil hostům, kteří měli balon více ve své moci. Dobré příležitosti však nezužitkovali.

Do druhé části domácí oživili sestavu dvěma změnami, ale nastoupili s deficitem jednoho hráče. V 49. měl smůlu domácí Z. Kudyn, když jeho volej z výhodné pozice srazila obrana Kunčiny na roh. 53. po rohu hostí vyboxoval Tisovský balon před šestnáctku, střela O. Brychty políbila tyč z opačné strany. Za chvíli neobsazený L. Kaláb mířil příliš vysoko. 56. Blaško se prohnal obranou Kunčiny a jeho ostrý projektil bránu netrefil. Slovan předvedl v deseti vyrovnanou partii. Oslabení o jednoho hráče nebylo znát. 60. TK Spálenského k tyči vytěsnil Tisovský do bezpečí. V 64. po TK domácích za obranu se dostal do obrovské šance Polák. Jarda Hutira však vytáhl zákrok zápasu a následný závar Slovanu pak zmizel jak pára nad hrncem. 74. Jirka Škrabal prořízl vzduch svižnou ranou z osmnácti metrů. Střela minula cíl těsně nad bránou. 77. centr Kaliny zprava parádně zalepil v šestnáctce L. Kaláb zády k bráně, akci vyšperkoval nečekanou otočkou. Šanci mu zhatil nadvakrát Dan Tisovský. V závěru pak Kunčina výsledek pohlídala. Zkušený dispečer Michal Sedláček společně s Ondrou Brychtou dokázali udržet balon daleko od své brány. V 82. stojí za zmínku akce domácích Z.Kudyna se Škrabalem, Hutira jim pokazil radost dobrým postavením. Slovan zůstal na 2. místě a příští kolo jede na půdu jasného lídra, Dobříkova.

Fotogalerie ZDE

zapsal Žanda