SLOVAN SKP B - SOKOL POMEZÍ 2:1 (2:0)

Tichý, Amort, Václavek, Štrajt, M. Štaffa (46. Matoušek), Herasymenko (78. Malach), Kudyn, Šmerda, Blaško, Polák (46. Aberle), Sedlák (65. Straka) ROZ: Vaněk (Stárek, Šlor) SNB: 7:5, Fauly: 8:11, Rohy: 6:4, ŽK 1:1

Slovanu start do sezóny vyšel nad očekávání. I v tomto duelu zahrozil hned ve 4. minutě. To se obranou prokličkoval Blaško, ale před gólmanem zapomněl, co má udělat.

7. - Polák díky své kónické postavě se prodral přes obránce, slibnou akci zbabral nepodařenou přihrávkou na volného Sedláka. 11. - Roh Blaška, Sedlákův trkanec bránu netrefil. 23. - Sedlák se protáhl kolem obránců, ale jeho zakončení, to byl jen rektální větřík.

32. - Hosté dali o sobě vědět až po půlhodině hry. Stýblo však bránu těsně minul. 33. - Blaško si vtipným manévrem posunul balon přes obránce, kulatinu jako na podnose předložil Sedlákovi a ten otevřel skóre - 1:0.

O minutu později jásali domácí podruhé. Herasymenko unikl ofsajdové pasti, krásným pasem vybídl Sedláka, který mazácky zavěsil podruhé. 42.- Sedlák tentokrát ve funkci nahrávače našel ve vápně Poláka, tomu se zakončení nepovedlo. Ze strany záložního týmu dobrý poločas.

Ve 49. minutě si naběhl na centr zleva Herasymenko, ale rána z deseti metrů končí vysoko nad bránou. 53. - Agilní Sedlák oklamal obránce, na jeho centr si naskočil Aberle, hlavou bránu netrefil.

55. - Sedlákův centr z druhé strany a Herasymenko zakončuje tentokrát hlavou. Gólman Slovák si pěkný zákrok vychutnal. Pak se nad hřištěm roztáhl temný mrak a i s hrou Slovanu začalo být pošmourno.

60. - Hosté zahrávali roh, střelu zastavila ruka domácího hráče - penalta. Mojdl nedal Tichému šanci - 2:1. V 69. minutě "olomócké nárt" Kudyna byl sražen na rohový kop. Na druhé straně hřiště se nad vápnem domácích vznášel odér starého skunka.

Po standardkách Pomezí zachraňovali Herasymenko se Štrajtem odkopem z brankové čáry. Ani třetí šús se do brány domácích nedostal. Nad domácími držel ochranou ruku Manitou. Důležité tři body zůstaly tam, kde měly. Zatím co první půle byla ze strany domácích chutnou krmí, druhá polovina mače to byl kucmoch bez chuti.