99_20240604_093527.jpg

SLOVAN SKP B - TJ SEMANÍN 2:2 (1:0)

Schreiber, M. Štaffa, Marek, Novák, Ondrejka, Tesař (58. Doseděl), J. Štaffa (62. Krummer), Kalus, Kolář, Kudyn, Polák Roz: Pokorný (Kodýtek), SNB 7:5, SM 5:6, Rohy 6:4, Fauly 8:6, ŽK 2:0 (M. Štaffa, Kalus)

Domácí potřebovali nutně bodovat. V tabulce se na ně tlačí Pomezí a Jaroměřice. V 8. si na roh Kaluse naběhl Ondrejka, ale pokus z jeho hlavy terč netrefil. 10. hostující Turták zakončil slibnou akci ze šestnáctky střelou nad bránu. 11. Kalusův krásný pas na Tesaře gólman Hůlka přečetl, byl z brány ve skluzu včas a odkopl balon do autu. 20. samostatná akce Koláře, pěkný centr napálil Tesař do obránce a kopal se jen roh. 21. na druhé straně se střelou Křepely neměl Schreiber problém. 24. Kolář vyšperkoval svůj nájezd dobrým centrem do šestnáctky, kde se do balonu opřel z voleje Polák, který rozezvučel horní tyč. 36. Kalus se chytrou finesou zbavil ve vápně svého soka, ale místo zakončení zvolil mizernou přihrávku, kterou poslal hosty do brejku. 39. Kolářova střela měla dobré parametry, gólman Hůlka byl u tyče včas. 42. J. Štaffa proběhl po pravé straně, zpětnou přihrávku nasměroval Polák v pádu do gólmana. Hůlka předvedl zákrok zápasu. 44. Jarda Štaffa se polaskal s balonem a jeho parádní rána z 18m se zastavila až v síti - 1:0. Slovan měl hru ve své moci.

I na začátku druhého dějství byl Slovan lepším týmem. Míč na svých kopačkách měl častěji než jejich soupeř. 51. pěkná akce Kudyna, který se obtočil kolem strážce, střela levačkou z vápna skončila nad bránou. 54. Mirek Štaffa poslal nadýchaný centr do vápna a Robin Polák uklidil balon přesně k tyči - 2:0. Poté začalo pršet. Slovan, do té doby jasně lepší tým, jakoby ztrácel půdu pod nohama. 72. hosté, jakoby pokropeni živou vodou, zahrozili po rohovém kopu Netušilem. Míč z jeho hlavy cíl minul. Na druhé straně ránu Kudyna, přihrával M. Štaffa, gólman Hůlka vytáhl. 78. další šance domácích. Polák po nabídce Kudyna vysoko přestřeluje bránu. Posledních deset minut bylo v režii Semanína. 79. krásný pas Šimka napálil Křepela náramně, vše hasí skluz Marka, který střelu zblokoval. V 84. se už hosté radovali. TK Křepely z 18m k tyči znamenal snížení na 1:2 z pohledu hostů. 87. brejk Semanína po chybě Slovanu v útočné fázi zastavuje "bobista" Honza Marek dobrým slajdem a sráží střelu na rohový kop. 88. chybný odkop moravskotřebovských, prohraný souboj ve vápně a Fohl srovnává stav na 2:2. Škoda, domácí měli výhru ve svých paprčích. Až v posledním kole se rozhodne o sestupu do OP. Jaroměřice dostaly výprask v Dobříkově, Pomezí přehrálo Sloupnici. V posledním kole změří síly Jaroměřice s Pomezím. Béčko hraje v Tátenicích, má o tři body víc než "Jarky" a navíc lepší bilanci vzájemných utkáních. Pomezí je zpět o dva body.

Naše rezerva by měla uchovat I.B třídu i pro následující sezonu.

Žanda