SLOVAN SKP - FB TŘEBÍČ 2:4 (1:2)

Utkání divize žen - Roz: Petrásek (Lukášek,Popp), SNB 7:12, SM 3:7, Rohy 2:6, Fauly 5:3, 70 diváků Kubíčková - Pospíšilová, Ebertová, Ambrozová, Chadimová, Pudíková, Smirnova, Němcová, Protivánková, Malinková, Navrátilová, Nešťáková, Svádová, Molnárová

Protivánková, Malinková, Navrátilová, Nešťáková, Svádová, Molnárová

V domácím týmu po dlouhé pauze, kdy přivedla na svět dcerku Karolínku, nastoupila Petra Ambrozová. Ve 3. postupovala středem pole Zuzka Mrňová z osmnácti metrů vyslala na bránu nepříliš silnou střelu, která prolétla Adéle Kubíčkové mezi prsty do sítě - 0:1. Na druhé straně pálila Adriana Němcová těsně vedle tyče. V 6. se do šance dostaly domácí dívky. Adriana Pudíková obelstila svou strážkyni, zakončení bylo sraženo a dorážka bodlem Soni Malinkové polechtala břicho gólmanky Havlínové. O minutu později zazdila velkou šanci Aďa Němcová, když nechala opět vyniknout Sabinu Havlínovou. Ve 12. fotbalová šikula Lucka Navrátilová se polaskala s koženou koulí a její levačka napálila merunu směr brána. Gólmanka ostrý šůs jen vyrazila a Soňa Malinková je jako správná police women vždy ve střehu a vyrovnává na 1:1. Hráčky Slovanu byly dále na balonu čipernější a k dalšímu slibnému ataku se prodrala Adriana Pudíková. Střelu však "Půďa" napasovala do brankářky. 26. Eliška Chadimová poslala vysokou svíci směr brána ze 40 m a Havlínová měla s merunou problém. 35. Saša Smirnova zkoušela pozornost Havlínové střelou k tyči. Sabina si poradila. V závěru poločasu se před bránou Třebíče snažily domácí girls o vedoucí gól. Po chybě domácích však hostující hráčky rychlým přechodem do útoku a přesným zakončením Sáry Vaníčkové trestaly - 1:2.

Druhý poločas už byl pod taktovkou děvčat z Třebíče. Slovan hodně kazil přihrávky, u míče byl později. V 59. Lucka Navrátilová pěknou střelou donutila k zákroku Havlínovou, ale tento pokus byl na dlouhou dobu posledním ohrožením branky hostů. 61. Adéla Kubíčková vyráží střelu k tyči. V 62. malá gólmanka Slovanu maří šanci Nikoly Dvořákové a v 65. parádně vyrazila i gólovou střelu Katky Jurové. 69. po chybě v obranné fázi hostí se do obří šance dostala Malinková. Soňa však se zakončením spěchala a zbrklé řešení lobem se nepovedlo. 71. nedáš - dostaněš, toto pravidlo stále platí. Rohový kop Zuzky Mrňové zaplachtil do brány domácích - 1:3. V 75. Anna Dobešová bránu Slovanu z výhodné pozice přestřelila. V 77. krásná rána, jak z kanonu od Katky Jurové a balon se zatřepetal v levé šibenici - 1:4. V 79. Adéla Kubíčková dvakrát zasahuje před kapitánkou Třebíče Jurovou. Posledních deset minut domácí dívky v bílém jako by byly pokropeny živou vodou. Zavelely k závěrečnému šturmu. 81. Soňa Malinková uvolnila Viki Protivánkovou, ale ještěrka z Bezděčí trefila jen náruč Havlínové. 83. druhá křehule v týmu domácích, Adriana Pudíková, se už radovala po nabídce Soni Malinkové a upravila stav na 2:4. Příští týden čeká holky daleký výlet do Jihlavy.