18_20230904_084838.jpg

SLOVAN SKP- FK PROSEČ 3:1 (1:0)

Schreiber - P. Mikšánek (73. M. Štaffa), Schutz, Žouželka, Bubela - Lexmaul, Šmerda, Škrabal, Bambušek (66. Herasymenko), Lexman (77. Kolář), Sedlák (46. Václavek) ROZ: Jureček (Hořínek, Vykopal), ČK: 0:1, ŽK: 2:3, SNB: 6:3, SM: 5:3, Rohy: 8:8, Fauly: 9:11

Slovan nastoupil bez hráčů základní sestavy Smékala a Lébiše. V 7. roh Lexmaula "berany duc" Schutze končí nad bránou. Následovaly hluché minuty domácích. 15. Po rohu Proseče a dva nedůrazy v obraně Slovanu nabídly šance hostům. První střela se po odrazu snesla vedle brány, ve druhém případě zachraňoval včasným vyběhnutím Schreiber, který vychytal Rybičku. 23. Sedlákova pěkná akce, Lexmaul místo zakončení volil ještě přihrávku nikomu. 27. Šmerdova svižná rána vedle. 27. Škrabal se proháčkoval obranou hostů a a pomalou střelou trefil tyč a míč skončil v košíku gólmana Novotného. 33. Skákavou střelu Lexmana vyfackoval Novotný na rohový kop. Po rohu zpětný centr Bambuška dvě domácí hlavy netrefily. 44. Sedlákova střela se dostala před dobíhajícího Lexmaula a ten zakončil přesně - 1:0.

53. Schreiber vytáhl zákrok zápasu po ataku Rybičky. Vzápětí si na Šmerdův přesný pas naběhl Václavek, pohrál si s obráncem a zkušeně zavěsil - 2:0. Po chvíli prořízla vzduch vůně kapaliny z demižonu na oslavu Šimonovy premiérové trefy za A tým. 64. Rychlík Lexmaul prolétl až za obranu Proseče, Zdeněk Marek zatáhl za záchranou brzdu faulem a po ČK pochodoval do sprch. Trestný kop P. Mikšánka parádně vyrazil na roh Novotný. 70. "Lexové" si vyměnili balon a Jan po narážečce Pavla o chlup minul cíl. 73. Rohový kop hostí a nekrytý Plosza vymetl šibenici - 2:1. 75. Škrabal se rozjel jak sentinel středem hřiště, ve vápně mu došla pára, předvedl několik "šmrdolinek", balon se dostal k Herasymenkovi a Heňa zakončil přesně - 3:1.Mladý tým jede soutěží dál bez ztráty kytičky, tedy s plným počtem bodů a střeleckým průměrem čtyř gólů na zápas.

Zapsal Žanda