57_20231105_190059.jpg

SLOVAN SKP - JISKRA ÚSTÍ n. O. B 0:1 (0:0)

Schreiber, Mikšánek (72. Herasymenko), Žouželka, Schutz, Bubela, Kolář, Smékal, Šmerda, Lexmaul (89. M. Štaffa), Lexman, Škrabal Roz: Dušek (Frank, Hájek), SNB 4:5, SM 3:3, Rohy, 6:4, Fauly 17:20, ŽK: (Škrabal 2, Smékal, Lexman, Štaffa), ČK 1:0 (Škrabal), 85 diváků

V utkání, hraném za pěkného počasí, se sousedé v tabulce střetli po dlouhých šedesáti létech. Lépe začali domácí. Ve 2. však nesmělá hlavička Škrabala šanci na zdar neměla. 13. na druhé straně Rejda v dobré pozici hlavou cíl minul. 18. štestí stálo na straně Jiskry. Po autovém vhazování se do míče opřel Smékal, který trefil levou tyč, balon putoval podél brankové čáry a kolem druhé tyče do autu. 27. tyč zvonila i za zády Schreibera, když šanci zazdil hostující Kočí. 30. Bubelův roh, balon prolétl na zadní tyč, Schutz i když má dlouhé nohy na balon před prázdnou klecí nedosáhl. 34. Tchanturia pěknou střelou zkoušel Schreiberovu pozornost. 37. Hofman prokličkoval po levé straně, jeho přízemní centr těsně před nabíhajícím Mikuleckým posunul Schreiber konečky prstů na kopačky svých kamarádů do bezpečí.

Druhý poločas začal šancí Jiskry. Mikulecký ve výhodné pozici balon jen polechtal. 55. Tchanturia vydláždil v obraně domácích dálnici, slovanisté zaujali postavení kněžek lásky na proslulé E55. Mikulecký pláchl obraně, běžel zleva sám na Schreibera. Situaci vyšperkoval přesnou přihrávkou na nabíhajícího Hofmana a ten trefil přesně - 0:1. Děd Vševěd pak stáhl své paprsky za šedý mrak, zima však domácím nebyla. Hosté byli na míči častěji, měli více ze hry. Dobře pokryli nebezpečné "Lexíky", kteří se k zakončení dostávali hodně málo. V 62. šikovný Hofman posunul za záda obrany třebovských vysokého Mikuleckého, Schreiber roztáhl svá pavoučí chapadla včas. Slovan se snažil o vyrovnání. Škrabal si dvakrát pěkně naběhl na nabídky spoluhráčů, ale zakončení se nepovedla podle jeho představ. V 73. Lexmanova rána byla o deset čísel vyšší než požadovaných osm stop. 78. Škrabal uviděl druhou žlutou kartu a po červené musel ze hřiště. Na půlicí čáře vyhodnotil sudí jeho souboj jako faul na ŽK. Jestli oprávněně? Pan rozhodčí asi sečetl Jirkovy fauly. Hned po první ŽK opět zajel do soupeře.To mu ještě prošlo. Další faul už ne. Slovanu se závěrečné zápasy podzimu nedaří. Za posledních deset sezon vyhrál jen jeden! Devět porážek, jedna na penalty. Po polovině sezony končí mladý tým Slovanu na čtvrtém místě, v těsném závěsu za stříbrnou pozicí.

Jednou je hůř, jednou je líp,

soupeř tě nejednou porazil, skříp,

jednou jsi nula, jednou jsi král,

zbývá jen jediné, trénovat dál!

Fotogalerie ZDE

zapsal Žanda