Výkonný výbor Sportovního klubu policie Slovan, z. s., po důkladném zvážení a sérii jednání přijal rozhodnutí o dočasném ukončení činnosti týmu mužů “B” a ženského týmu.
Tichý – Šmerda (86. Malach), Václavek, Žouželka, Sýkora (Mikšánek), Lexmaul (86. Fréhar), Smékal, Škrabal, Lexman, Lébiš (61. Sedlák), Chalupa (61. Valenta) Roz: Vojta (Flídr, Lukášek), ČK 0:1 (60. Brož), ŽK 1:5 (Lexmaul - Brož 2, Nesterenko, Afloe, Mach), Góly: Lébiš, Lexman - Bašík 2, Mach, Šafránek, SNB 5:9, SM 4:3, RK 3:1, Ofs 0:8, F 12:17, Tyče 3:1, víc než 200 diváků!
Úvodní kolo nového ročníku 5. ligy (dříve KP) se hrálo na dobře připraveném trávníku, před nebývale početnou i hlučnou diváckou kulisou. Lépe do zápasu vstoupili hosté. 10. na pěkný pas Hazhy z levé strany si naběhl za obranu Nesterenko, ale na míč těsně nedosáhl. 14. Hazha si navedl balon zleva, z 18 m vypálil, střela minula cíl o dva metry. Následný protiútok domácích. Na dlouhý balon vyběhl z brány gólman Hortlík, kterému se odkop nepovedl a balon odskotačil na rohový kop. 20. Lexman zahrával TK z 25 m. Merunu napálil prudce po zemi, na odražený míč si naběhl Lébiš a pohotově poslal Slovan do vedení. Radost trvala jen deset minut. Centr z pravé strany před vápnem "zalepil" Mach a pohotovou střelou k tyči srovnal stav - 1:1. 35. TK hostů napálil Brož na bránu, gólman Tichý nesměle vyrazil a na dorážku Bašíka neměl nárok - 1:2. 41. domácí propadli v obranné fázi, přečíslení hostů zakončil přesně Jakub Šafránek (působil i ve Slovanu) za tyč - 1:3. Závěr první půle patřil domácím. Ve 43. Škrabal vtipnou přihrávkou vysunul do šance Lébiše, který trefil dobře vyběhnutého gólmana Hortlíka. 44. pěkná kombinace Slovanu na pravé straně, únik Lexmaula podél postranní čáry, přesný centr prodloužil šikovně "z jedné" Lexman za záda Hortlíka - 2:3. V nastaveném čase si publikum žádalo penaltu za střet Lexmana s obráncem Ústí. Píšťalka arbitra mlčela.
Druhé dějství začalo šancí Lébiše, ale jeho zakončení hlavou jen zatřáslo břevnem. 49. akce domácích na jeden dotek, Smékal nastartoval Lexmaula, jehož centr obrana hostů se štěstím odvrátila. 50. po hlavičkových soubojích ve vápně ústeckých se dostal k zakončení Lexman. Z těžké pozice, v pádu, bránu netrefil. Dobrou desetiminutovku zakončl Lexman střelou do připraveného košíku Hortlíka. Následovaly tři "hluché" minuty domácích. 56. Šmerda hasil požár před bránou domácích, když dlouhým skluzem zastavil atak hostů v hodině dvanácté. 58. závar před bránou Slovanu, domácí ani na tři, čtyři pokusy nedokázali odkopnout balon do bezpečí a Bašík prostřelil chumel hráčů a spěchal se radovat se spoluhráči - 2:4. Pak příbývalo faulů. Hráči se několikrát začali "kočkovat" a sudí měl práci. V 60. se na půli hřiště pustili soupeři do sebe ve velkém počtu. To Brož vysokou nohou, ve stylu kung fu, nepříjemně zasáhl našeho borce do hlavy. Sudí měl reagovat na některé střety rázněji. Brož viděl druhou žlutou a pochodoval do sprch dříve než ostatní. Vášně se uklidnily. 68. Bašíkovu šanci likviduje Tichý včasným výběhem. 72. Mikšánkův nákop do šestnáctky a Václavek trefuje opět jen do tyče. 77. Tichý rukou vytáhl ránu Macha. 78. Sedlák hlavou sklepl balon ke Smékalovi, ale kapitán domácích zařízení netrefil. 82. Machova bomba zatřásla břevnem domácí brány.
Hosté nastoupili s ještě mladším týmem než Slovan! Nejstarší píše rok narození 2002! V základní sestavě měli hosté pět cizinců.
Slovan hraje příští utkání na hřišti ambiciózního nováčka z Rozhovic. Ve druhé polovině sedmdesátek jsem byl u čtyř vzájemných zápasů. Pamatuji si hřiště do kopce. Takže jeden poločas musel jeden tým běhat "hore kopcom". Sklon až dva metry. Vyhráli jsme 4:1 a Pišta Schwarz nasázel domácím všechny čtyři góly. Hřiště, jak jsem se dočetl, je od počátku milénia opravené. Hráli zde ligisté Barva, Holub a Pilný.
Žanda
Fotky z utkání - V. Bečvářová