15_20230820_145615.jpg

SLOVAN SKP - Spartak Slatiňany 4:1 (1:0)

Schreiber - Kolář, Schutz (86. Herasymenko), Žouželka, Bubela (80. Škrabal), Lexmaul, Šmerda, Smékal, Lexman, Bambušek ( 85. P. Mikšánek), Lébiš (71. Václavek) R: Doskočil (Saňák, Hock) - ŽK: 2:2 - SNB: 10:3 – Rohy: 1:10 - Fauly: 17:11

Slovan po zpackané sezóně prošel obrovskými změnami. Tým převzal moravskotřebovský Guardiola Petr Václavek, kterého pojí se slavným Pepem nejen stejný rok narození. Spolu s asistentem Martinem Potáčkem, zkušeným plejerem, sestavili velmi mladý tým s téměř všemi odchovanci. Věkový průměr těsně nad 22 let kazí jen třicátník Petr Bubela - "hřebečský Polreich". Domácí začali zhurta. Ostré kraje "Lexíků" zařídily první gól. To bylo v 8. minutě, když pěkný první dotyk ve středu hřiště nastartoval Lexmana. Ten se prohnal kolem obránce a jeho přesný, přízemní pas našel Lexmaula, který propálil gólmana - 1:0. 16. minuta - v šanci Kolář, ale jeho "prdlavka" nemohla Fiedlera ohrozit. 45+1 - krásnou střelu Bambuška z hranice šestnáctky vytáhl Fiedler na břevno, odtud se snesla kožená koule jen na brankovou čáru.

V 53. minutě bylo vyrovnáno. Po rohovém kopu hostů nejprve Schreiber vyrazil u tyče střelu z blízka, ale na dorážku Koblasy nedosáhl. Obrana domácích si vybrala slabší chvilku. 62. minuta - "Šinkanzen" Lexmaul byl sražen ve vápně, sudí výhodu domácím nenechal a hned pískl a ukázal na penaltový puntík. Lébiš poslal gólmana na párek - 2:1. 70. - Bambuškovu pěknou nabídku napálil v tísni Lexmaul jen do gólmana Fiedlera. 83. - střela agilního Lexmaula z úhlu vypadla Fiedlerovi z rukou a hbitý Bambušek trestal - 3:1. 84. - Šimon Václavek si pohrál s obráncem, šanci mu zmařil Fiedler včasným vyběhnutím. V závěru nejprve Lexmaul vybídl ptactvo nad bránou k odletu, pak však v nastaveném čase zakončil nabídku Herasymenka "angličanem" o tyč přesně - 4:1. Hosté se i přes značný počet rohů do šancí nedostali. Start do sezóny je velmi nadějný. Deset vstřelených gólů ve dvou zápasech, velmi dobrý počin. Za týden následuje derby v Poličce.

zapsal Žanda