55_20231031_151420.jpg

SOKOL DOLNÍ ÚJEZD - SLOVAN SKP 2:2 (1:1) starší žáci

KP Starších žáků - Pepa, Víťa J. Štěpán, Liam, Matyáš, Tomáš H., Lukáš, Tomáš P., Tomáš V., Nicolas, Bára, Filip, Dominik, Šimon, Tr. Karel, Jirka ROZ. Vojtěch Frank, ŽK 1.1

Pohled od kabin do "zeleného kaňonu" byl nevábný. Jako kdyby se hřištěm prohnalo stádo mustangů náčelníka Krvavého Bifteka. Do zápasu však nastoupilo dvaadvacet odhodlaných bojovníků. Domácí byli favoritem. V tabulce měli před Slovanem osmibodový polštář. Ale Slovan vstoupil do utkání odhodlaně. 2. Liam přesnou přihrávkou vysunul do šance Toma Hnátka, který udělal kličku obránci a střelou k tyči otevřel účet zápasu - 0:1. Po čtvrthodině dal o sobě vědět gólman hostů Pepa, který zastavil dvěma dobrými zákroky ataky domácích. V 15. však na dorážku Filipa Částka nedosáhl - 1:1. Hra byla vyrovnaná, obrany pod velením Pavlíny Lipavské na jedné straně i Vítkem Jachanem na druhé, všechny akce ustály.

Druhý poločas nezačal pro hosty dobře. Chybovali uprostřed hřiště, obraně unikl Filip Částek a střelou k tyči poslal Újezd do vedení - 2:1. Ve 45. mohl srovnat stav Tom H. Nájezd zakončil příliš vysokou střelou. 48. Pepa Mach kazí radost Filipovi Částkovi pěkným zákrokem. 58. krásný moment v podání Slovanu. Tom Hnátek ze 30 metrů poslal na bránu domácích padající list, který políbil horní tyč a zapadl za gólmana do sítě - 2:2. 68. Pepa špičkou kopačky vytěsnil mimo bránu zakončení Filipa Částka. V 75. měl na druhé straně "tutovku“ Tom Hnátek. Jeho pomalou střelu stačilo pokálet hejno much a brankář neměl problém. Když v 77. hasič Pepa Mach uhasil na brankové čáře požár dvěma skvělými reakcemi, vysněný bod Slovanu byl realitou. Dobrá práce.

zapsal Žanda