90_20240518_080423.jpg

SOKOL KUNČINA - muži B SLOVAN SKP B 1:1 (1:1)

KUNČINA - Hrabáček, Kalina, R. Zeman, J. Zeman, P. Kaláb, A. Kaláb (89. Toman), Šejnoha, Sedláček, O. Brychta, M. Kudyn, L. Kaláb SLOVAN B - Tisovský, Ondrejka, Kudyn, Strouhal, Bubela (55. Polák), Kolář, Doseděl, J. Štaffa,(59. Aberle), Kalus, Štěpánek, Tesař (79. Straka) R: Vojta (Lukášek, Lang) 150 diváků - SNB 7:8, SM 3:4, Rohy 2:7, Fauly 8:9, ŽK 1:3 (Brychta - Kolář, Aberle, Polák)

V dalším kole I. B třídy bylo na pořadu derby el Clasico. Soupeři se střetli v mistrovských kláních po pětapadesáté. Bilance téměř vyrovnaná. Slovan 19 výher, Kunčina 20, 15x se soupeři rozešli po remíze. Skóre příznivější pro zálohu Slovanu 114:99. Nejvyšší výhra Kunčiny se datuje do sezóny 1967/68. To Kunčina vítězí 11:2. Nejvyšší výhra Béčka Slovanu je ze sezony 1922/23, když vítězí v Kunčině 8:1.

Utkání nabralo tempo od počátečního hvizdu arbitra. Hostující Kolář se vtipně uvolnil, vyslal na bránu domácích svižný projektil, ale Hrabáček byl u tyče včas a vytlačil balon na rohový kop. Vzápětí volný Doseděl netrefil zařízení po střele hlavou. Kunčina přestála dva ataky hostů a v 9. podnikla pěknou akci, když A. Kaláb vydláždil uličku P. Kalábovi a ten v pohodě poslal koženou kouli za záda Tisovského - 1:0. V 16. bylo srovnáno. Přetažený centr zleva poslal Tesař hlavou před bránu, kde Z. Kudyn vyšrouboval svůj metrákový korpus do výše a jeho berany - duc končí v síti - 1:1. 17. Kolář si prohodil obránce, dostal se do výhodné šance, ale se slabým zakončením si Hrabáček poradil. 20. domácí mladík M. Kudyn proběhl polem jak nůž máslem, zakončení stačila obrana hostů zblokovat na roh. Po rohu ve vápně hostů trma - vrma, několik odrazů, ale Tisovský má balon ve svém košíku. 26. do šance se dostal třebovský Štěpánek, ale bránu z úhlu netrefil. 32. obrovské tutovky Slovanu. J. Štaffa a Tesař naložili se šancemi prabídně, nechali vyniknout Hrabáčka, který kouzlil jak Čáryfuk. Razítko všemu snažení hostí dal Kalus, který napálil ve finále balon až do mraků. Dle výčtu příležitostí byl Slovan na vypracované šance blíž ke vstřelené brance, ale to zakončení pánové.

Druhé dějství se odehrávalo převážně od šestnáctky k šestnáctce. V 52. se vysunul domácí Kalina, jeho nákop se snesl na horní tyč brány Slovanu. Dokončení akce se domácím nepovedlo. V 80. menší závar před brankou hostů, domácí si v zakončení dávali přednost a bylo po šanci. 81. po rohovém kopu Kunčiny se dostal do zakončení Šejnoha. Jeho prudká hlavička otřásla břevnem. Odražený balon po několika dorážkách nakonec skončil dobře pro třebovské, mimo bránu. 90. poslední pokus domácích překlopit vítězství na svou stranu. P. Kaláb z úhlu trefil dobře k tyči, ale Tisovský lapil nepříliš silnou střelu do rukavic. Kunčina hraje příští víkend s Jaroměřicemi, Slovan hostí jasného lídra I. B třídy Dobříkov.

Žanda