23_20230911_141759.jpg

Ženy SLOVAN SKP - TASOVICE 2:5 (1:2)

Kubíčková, Pospíšilová, Ebertová, Oravcová, Bačáková, Pudíková, Smirnova, Němcová, Chadimová, Malinková, Navrátilová (Svádová, Yarovets, Protivánková, Nešťáková) Roz: Kolář (Frank, Kuncová), SNB: 6:10, SM: 5:4, Rohy: 3:4, Fauly: 9:13

První utkání žen v nové sezóně na domácím hřišti. První část zápasu patřila hostujícím hráčkám a ve 12. Jana Žáková otevřela skóre - 0:1. V 17. si Saša Smirnova pohrála s balonem, šikovným obstřelem poslala kulatinu na bránu Tasovic. Gólmanka Křížová koženou kouli jen postrčila a následný souboj Křížové s Eliškou Chadimovou ukončil hvizd sudího. Faul Chadimové. Domácí dívky postupně vyrovnaly hru a ve 22. rohový kop Lucie Navrátilové doplachtil do sítě - 1:1. 32. Viky Protivánková unikla obraně, střelu z úhlu Lucie Křížová tlumí ve svém košíku. Ve 40. rána Moniky Varhaníkové od postranní čáry vymetla pavouky v pravé šibenici - 1:2. 45. Soňa Malinková po pěkném pasu z obrany peláší dvacet metrů sama na bránu Tasovic. Gólmanka Křížová jí vybíhá vstříc. Soňa po střetu několika myšlenek, co udělat, balon nakopla a ten vysokým obloukem přeletěl bránu.

54. TK Lucie Navrátilové míjí o dva metry pravou tyč. 57. nákop za obranu domácích a Denisa Roháčová šťastně dotlačila ze skrumáže balon do sítě - 1:3. V 59. Lucka Navrátilová nepotrestala špatnou rozehrávku hostí. Střela končí vedle brány. 60. TK Adriany Němcové si Křížová u tyče vychutnala. 66. trestný kop byl k vidění i na druhé straně. Na střelu Varhaníkové vytáhla parádní zákrok Adéla Kubíčková a ránu k tyči vytěsnila na rohový kop. 76. pěkná akce domácích po pravé straně. K míči se dostala Lucka Navrátilová a její jedovatá levačka trefuje neomylně sít - 2:3. 80. brankářka Adéla Kubíčková fauluje pronikající soupeřku - penalta. Varhaníková s jistotou - 2:4. 89. zkušená Monika Varhaníková si postavila balon 40 metrů od brány a její razantní rána pod břevno dala na výsledek štempl - 2:5. V závěru se do šance dostala domácí Sonča Malinková, ale v dnešním duelu jí nebylo přáno radovat se z gólu.

 Fotogalerie ZDE

Žanda